Nadciągają BURZE Z GRADEM! Ostrzeżenia pogodowe dla Pomorza [PROGNOZA]

2019-08-13 9:30 PT
Pogoda w Trójmieście
Autor: CC0 Public Domain / Engin_Akyurt / Pixabay.com Pogoda w Trójmieście

Województwa pomorskie i zachodniopomorskie zostały objęte ostrzeżeniem pierwszego stopnia IMGW. Synoptycy zapowiadają niebezpieczne zjawiska, które na wybrzeżu mogą występować dziś do późnego wieczora. Wiatr ma osiągać prędkość w porywach do 80 km/h. Prognozowane są także opady gradu.

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje do godziny 21:00. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad - podają eksperci IMGW.

Prawdopodobieństwo sprawdzalności powyższej prognozy oszacowano na 75 procent.

Co oznacza alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy w komunikacie.

Jutro pogoda na wybrzeżu ma być już zdecydowanie lepsza. Temperatura w naszym regionie powinna wynieść około 20 stopni Celsjusza. Wystąpienie opadów jest mało prawdopodobne.