Niemcy już wiedzą. Taka będzie zima 2023/2024. Jeden szczegół budzi niepokój

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express / Zdjęcie ilustracyjne Niemcy już wiedzą. Taka będzie zima 2023/2024. Jeden szczegół budzi niepokój

Prognoza długoterminowa

Niemcy już wiedzą. Taka będzie zima 2023/2024. Jeden szczegół budzi niepokój

2023-11-21 16:36

Prognozę długoterminową na zimę 2023/2024 sprawdzają wszyscy ci, którzy chcą wcześniej zaplanować Święta Bożego Narodzenia. Czy zima zaatakuje i za oknami zrobi się biało? Meteorolog z Niemiec przeanalizował pogodę na najbliższe tygodnie i już wie, co nas czeka pod koniec roku. Takie warunki atmosferyczne niejednego zaskoczą.

Już w listopadzie Polacy zmierzyli się z pojedynczymi zimowymi akcentami. Śnieg na nizinnych terenach nie utrzymywał się zbyt długo, ale mróz solidnie dawał w kość. Warto pamiętać, że wciąż mówimy o kalendarzowej jesieni. Nie brakuje takich, którzy już sprawdzają prognozy na zimę, m.in. w kontekście końcówki 2023 roku. Prognozę długoterminową na Święta Bożego Narodzenia analizowaliśmy m.in. w tym miejscu. Głos w sprawie zimy 2023/2024 zabrał ekspert z Niemiec, Dominik Jung. Jego analiza nie spodoba się fanom zbliżającej się wielkimi krokami pory roku.

Prognoza długoterminowa na zimę 2023/2024. Niemcy już wiedzą

Ze wcześniejszych prognoz IMGW wynikało, że szanse na białą i mroźną końcówkę 2023 roku są niewielkie. Potwierdza to ekspert serwisu Wetter.net Dominik Jung, którego cytuje "Wirtualna Polska". Jego zdaniem najbliższe trzy miesiące przyniosą najwyższe temperatury w tym okresie od rozpoczęcia pomiarów pogodowych w Niemczech. Śnieżne fazy będą bardzo rzadkie. Jeżeli krajobraz za oknami się zabieli, to trzeba będzie szybko z tego korzystać, bo nie utrzyma się zbyt długo. Jung mówi nawet o "mrocznych perspektywach dla fanów zimy".

Niemcy to nasz zachodni sąsiad, więc bardzo podobnych warunkach można się spodziewać w Polsce. Z zabawami na śniegu nie warto czekać do końcówki grudnia. Zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę i niedzielę (25-26 listopada 2023) najprawdopodobniej będziemy na skraju niżu w chłodnym powietrzu arktycznym. Na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z opadami śniegu, więc lepienie bałwana i sanki są jak najbardziej możliwe. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Źródło: Niemcy już to wiedzą. Taka będzie zima 2023/2024. Jeden szczegół budzi szczególny niepokój