Gdynia

i

Autor: Gdynia.pl/ Sebastian Didyk

Dlaczego?!

Te kultowe miejsca znikają z mapy Gdyni. Mieszkańcy w szoku. Powody zaskakują

2023-03-13 10:46

Już nie obejrzycie filmu w Gdyńskim Klubie Filmowym, nie napijecie się w Kandelabrach. Z końcem kwietnia przestanie też istnieć największy parkiet taneczny w centrum miasta czyli klub Pokład. Kultowe miejsca przestają istnieć nie tylko z powodu kryzysu.

Kandelabry do zamknięcia

Centrum Gdyni przechodzi prawdziwą rewolucję. To nie tylko plany na międzytorzu ale również po drugiej stronie Skweru Kościuszki. Wyburzany jest teren pod nową zabudowę. Obejmie też kilka kultowych na mapie Gdyni miejsc. Zniszczona zostanie Zielona Tawerna, która ogłosiła, że przeniesie się kilkanaście metrów dalej. Zajmie miejsce Kandelabrów. To zmiany, na jakie zdecydował się właściciel obu lokali oraz gdyńskiego Pokładu. Wszystkie trzy na swoich profilach poinformowały o zmianach. 

Szanowni Goście,z przyjemnością informujemy, że w związku z budową nowego obiektu, nasza restauracja przenosi się w nowe miejsce. Dlatego też, chcielibyśmy poinformować, że 2 kwietnia 2023 roku, będzie ostatnim dniem otwartym naszej obecnej restauracji.Mimo tych zmian, cieszymy się, że nadal będziemy mogli funkcjonować i kontynuować naszą pasję do przygotowywania pysznych dań dla naszych Gości. Z niecierpliwością oczekiwać będziemy Państwa w naszej nowej lokalizacji i zapewniamy, że nasze standardy wysokiej jakości obsługi i kulinariów pozostaną na tym samym poziomie.Nasza nowa lokalizacja to Aleja Topolowa (obok Bollywood Lounge Gdynia) Planowane otwarcie Tawerny w nowej lokalizacji to 11 kwietnia 2023.

Wyburzane lokale w centrum Gdyni

Mniej wesoły komunikat opublikowano na profilu pubu Kandelabry: "Drodzy przyjaciele Kandelabry,z żalem informujemy, że nasz lokal będzie musiał zostać zamknięty. Dlatego też, działać będziemy tylko do końca tygodnia czyli do 5 marca 2023. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym gościom za wspaniałe lata spędzone razem i wspólne chwile". Kultowe miejsce zakończyło istnienie w pierwszy marcowy weekend. Tu już się nie napijecie, nie obejrzycie meczu i nie zagracie.

  • Ale ze co....że jak? Jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Gdyni... 😭 Po prostu nie wierzę...
  • Kiedy bywałem Gdyni zawsze czerpałem z tego wspaniałego źródełka
  • Zamyka się kawał dobrej historii i wspomnień! 😔 Ale nadzieję mam, że może knajpa urodzi się na nowo w jakimś innym miejscu 💜
  • O nieeeee... najlepszy wybór piw w całej Gdyni... plus ekstra ekipa...

Trzecia z miejscówek w centrum czyli Klub Pokład zapowiedziała natomiast cykl pożegnalnych imprez. Na Pokładzie ostatnia noc latino, prywatka i rejs. Marzec to ostatni miesiąc działalności dyskoteki. 

Gdyński Klub Filmowy zamknięty

Po latach trudności koniec działalności ogłosił również Gdyński Klub Filmowy. Klub działał w mieście 18 lat. Najpierw w najbardziej klimatycznej sali w swojej historii czyli dawnej sali BHP Stoczni Nauta. To wyjątkowe miejsce – z kultowymi pulpitami przy siedzeniach. Kto był, ten wie. Później klub przenosił się jeszcze do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, a ostatnio działał na terenie Muzeum Emigracji. 7 marca ostatecznie zakończył działalność i pożegnał widzów. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban
Źródło: Kandelabry, Pokład, Klub Filmowy - kultowe miejsca znikają z mapy Gdyni. Powód nie jest taki oczywisty