Oszuści wmówili mu, że ma fałszywą gotówkę. Gdynianin stracił mnóstwo pieniędzy

i

Autor: pixabay

Oszuści zaatakowali

Wmówili mu, że ma fałszywe pieniądze! Mieszkaniec Gdyni stracił oszczędności życia

2023-03-15 14:27

Ponad 70 tys. stracił 85-letni gdynianin, którego oszuści przekonali, że ma fałszywe banknoty. Senior reklamówkę z gotówką przekazał przestępcom podającym się za policjanta i prokuratora.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert powiedziała, że do oszustwa doszło w poniedziałek po południu.

Do seniora zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. W rozmowie brał udział również drugi mężczyzna, przedstawiający się jako prokurator. Oszuści powiedzieli pokrzywdzonemu, że pieniądze, które ma w domu zostały sfałszowane przez bank i jest prowadzone w tej sprawie postępowanie

- mówi podkom. Jolanta Grunert.

Następnie przestępcy poinstruowali seniora, aby zapakował pieniądze w reklamówkę i powiesił na płocie swojej posesji. W siatce było 40 tys. zł i 7 tys. dolarów. 85-latek stracił swoje pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Gdyni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Złodziej i wandal ze Starogardu Gdańskiego zatrzymany. Jego "popisy" zarejestrowała kamera
Źródło: Oszuści wmówili mu, że ma fałszywą gotówkę. Gdynianin stracił ponad 70 tys.