Pomorskie: Przejażdżkę autem skończyli w areszcie, a najgorsze dopiero przed nimi!

2019-10-09 11:00 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com

W miniony weekend człuchowscy policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli osobowego Mercedesa. Autem jechało czterech mężczyzn. Jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem środków odurzających. Wszyscy obecni w pojeździe zostali zatrzymani. Trzech stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 23:00 w niedzielę. - Policjanci z patrolówki zatrzymali auto poruszające się po ulicach Człuchowa. Z uwagi na nerwowe zachowanie kierowcy i pasażerów funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić, co czterech mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat ma przy sobie i co przewożą w samochodzie - podaje KPP.

Jeden z pasażerów posiadał woreczek, w którym znajdowało się ponad 50 gramów amfetaminy. Kierowca był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że znajdował się pod wpływem działania narkotyków. Badanie wykazało, że przed rozpoczęciem jazdy nie szczędził sobie amfetaminy i marihuany.

- Cała czwórka została zatrzymana. Policjanci wczoraj przeszukali ich mieszkania, gdzie znaleźli ponad 230 gramów amfetaminy. Mężczyźni, którzy posiadali zabronione substancje, usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przez nich przestępstwo grozi w Polsce kara pozbawienia wolności do 10 lat - informuje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie.

Kierowca odpowie dodatkowo za kierowanie pod wpływem środków odurzających. Tylko jednego z mężczyzn zwolniono po przesłuchaniu do domu.