Przejazd walentynkowym tramwajem i wyjątkowa wizyta w zoo. Pomysły na dzień zakochanych w Gdańsku

2020-02-14 11:00 PT
Walentynki
Autor: Pixabay.com

W piątek (14 lutego) obchodzimy długo wyczekiwane WALENTYNKI. Z okazji święta zakochanych niecodzienne atrakcje przygotuje oliwskie zoo. Na gdańskich torach pojawi się natomiast ozdobiony sercami tramwaj. Przejazd będzie darmowy.

Tradycyjnie już 14 lutego spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zaprasza na romantyczną przejażdżkę zabytkowym walentynkowym tramwajem. Czerwona N-ka kursuje między Strzyżą a Siedlcami w godzinach 9:00 - 16:30. Z atrakcji można skorzystać bez biletu. Na pasażerów czekać będą walentynkowe upominki.

Dla miłośników zwierząt również się coś znajdzie. W sobotę w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym od 11:00 odbędą się wykłady przyrodnicze. Na początku Dariusz Tarnawski opowie o zwyczajach miłosnych owadów. Jak znajdują one czas na "te sprawy" w obliczu stałego zagrożenia atakiem drapieżników? Dowiemy się już w weekend. O godzinie 12:30 Janina Woszczyńska pokaże piękne zdjęcia ptaków żyjących w odległej Tajlandii. Obie prelekcje odbędą się w sali dydaktycznej oliwskiego zoo.

Spacer nad morzem oraz wyjście do kina czy restauracji to najczęściej wybierane przez pary pomysły na dzień zakochanych. A jak Wy spędzicie walentynkowy wieczór?