Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Autor: Cyfrasport Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Remis Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk. Gol Flavio Paixao na wagę punktu

2020-10-23 22:27

Piłkarze Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk nie byli zadowoleni po ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy. Jedni i drudzy zeszli z boiska pokonani, więc piątkowy mecz był okazją, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Taka sztuka się nie udała. Mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy zakończył się podziałem punktów.

W poprzedniej serii spotkań Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Legią Warszawa (1:2), natomiast Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość Pogoni Szczecin (0:1). Faworytem piątkowego spotkania byli gospodarze, którzy w tym sezonie pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań (2:1), Wartę Poznań (1:1), Górnika Zabrze (2:0) i zremisowali z Cracovią (1:1).

Początek ułożył się wyśmienicie dla lubinian.W 3. minucie wynik otworzył Lubomir Guldan, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza uderzeniem głową. Asystę zaliczył Filip Starzyński. Goście w drugiej połowie doprowadzili do remisu. Najpierw rzut karny, po analizie VAR, wywalczył wprowadzony kilka minut wcześniej Łukasz Zwoliński, natomiast po chwili "jedenastkę" na gola zamienił Flavio Paixao. Więcej bramek nie padło.