Horror

Słupsk: Zbliża się finał procesu o znęcanie się nad bliźniaczkami. 5-letnie dziewczynki przeżyły prawdziwe piekło!

5-letnie bliźniaczki przeżyły prawdziwy horror, który dla jednej z nich omal nie skończył się śmiercią. Matka dziewczynek i jej konkubent urządzili im prawdziwe piekło. Trwający ponad rok proces 26-letniej Klaudii K. oraz jej 29-letniego partnera Daniela P. z Siemirowic w powiecie lęborskim, dobiega końca.

Horror w Siemirowicach

Do dramatycznych scen doszło w maju 2020 roku, w Siemirowicach (woj. pomorskie). Klaudia K. wraz z partnerem Danielem P. brutalnie znęcali się nad dziewczynkami, które miały być m.in. bite, szarpane i popychane. Dla jednej z dziewczynek mogło to skończyć się tragicznie. Konkubent matki miał pobić 5-latkę tak dotkliwie, że zagrożone było jej życie. Po interwencji lęborskiego pogotowia, mała Maja w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Gdańsku. Lekarze zawiadomili policję.

Czytaj też: Siemirowice: DRAMAT 5-letnich bliźniaczek. Matka KATOWANYCH dziewczynek opuści areszt

Matka dziewczynek i jej partner zostali zatrzymani. Najpierw oboje trafili do aresztu, następnie kobiecie zamieniono areszt na dozór policyjny. Proces przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpoczął się w kwietniu 2021 roku. Oboje zostali oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Daniel P. dodatkowo odpowiada za usiłowanie zabójstwa. Klaudia K. została natomiast oskarżona o pomocnictwo w znęcaniu się nad dziewczynkami.

"Dawałem im kary, bo tak sam zostałem wychowany"

Mężczyzna nie przyznał się do usiłowania zabójstwa. Przyznał jednak, że bił "otwartą ręką w nogi i pupę", nigdy paskiem bądź innym przedmiotem.

- Krzyczałem na dziewczynki, dawałem im kary, bo tak sam zostałem wychowany - tłumaczył przed sądem.

Klaudia K. twierdziła przed sądem, że żałuje tego, co się stało.

- Przyznaję się do tego, że w maju 2020 roku nie zareagowałam tak, jak powinnam, czego bardzo żałuję - mówiła. - Nie jestem w stanie opisać słowami, jak bardzo mnie to boli. Myślę, że to był toksyczny związek, za bardzo ufałam. Gdybym tylko mogła cofnąć czas, zachowałabym się inaczej, szukałabym pomocy.

Proces o znęcanie się nad 5-letnimi bliźniaczkami dobiega końca

Po ponad roku, proces Klaudii K. i Daniela P. dobiega końca. W poniedziałek, 25 lipca 2022 roku w Sądzie Okręgowym w Słupsku odbyła się jedna z ostatnich rozpraw, podczas której wygłoszono mowy końcowe. Wyrok nie został jednak ogłoszony.

Prokurator żąda 3 lat więzienia dla matki dziewczynek, natomiast dla jej konkubenta 25 lat więzienia, 15-letniego zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi i nawiązki finansowe na rzecz pokrzywdzonych dziewczynek w łącznej kwocie 25 tys. zł.

Czytaj też: Pomorskie: Zgotował PIEKŁO 5-letnim bliźniaczkom?! Matka nie reagowała?

Zobacz zdjęcia z sali sądowej:

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Bili dzieci stanęli przed sądem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE