Spokojne plaże na Pomorzu. Gdzie nie ma tłumów? [WAKACJE 2020]

2020-07-01 17:30 PT
Spokojne plaże na Pomorzu. Gdzie nie ma tłumów? [WAKACJE 2020]
Autor: Pixabay.com Spokojne plaże na Pomorzu. Gdzie nie ma tłumów? [WAKACJE 2020]

Wakacje 2020 już trwają. Letnia aura zachęca coraz większe rzesze turystów do wypoczynku nad morzem. Nadbałtyckie piaszczyste plaże prezentują się pięknie. Nic więc dziwnego, że tłumy urlopowiczów zbierają się tu każdego ranka, by skąpać swoje ciała w promieniach słońca. Jak na zatłoczonym wybrzeżu znaleźć miejsce, w którym rozłożymy ręcznik z dala od innych? Które plaże na Pomorzu są najbardziej spokojne? Wybraliśmy dla Was kilka propozycji!

1. Plaża przy rezerwacie przyrody Mierzeja Sarbska

Na wysokości miejscowości Osetnik w powiecie wejherowskim jest miejsce, które zdecydowanie można polecić miłośnikom plażowania w ciszy i spokoju. Sielankowa atmosfera z dala od zgiełku i już można czerpać radość z pobytu nad Bałtykiem.

2. Plaża nieopodal ujścia Piaśnicy

Plaża na zachód od Dębek to świetne miejsce dla fanów opalania oraz kąpieli w otwartym morzu. Jest przepięknie i cicho, a zaledwie kilkaset metrów dalej możemy korzystać z udogodnień, jakie serwuje nam kurort. Fantastyczna alternatywa dla często zatłoczonego Władysławowa. Warto jednak być ostrożnym, by przypadkowo nie trafić z całą rodzinką na plażę nudystów, która znajduje się w pobliżu.

3. Półwysep Helski - plaża nad otwartym morzem między Władysławowem a Chałupami

Na półwysep lgną wszyscy. Mogłoby się wydawać, że rejon tak oblegany przez turystów z wielu regionów kraju, ale również samego Pomorza, całkowicie pozbawiony zostanie spokojnych miejsc. Tymczasem nad otwartym morzem znajdziemy skrawek plaży tylko dla siebie. Między Chałupami a Władysławowem ciągnie się piękna piaszczysta kraina, której fragment może stać się dla nas wyjątkowym azylem.

Chcesz dowiedzieć się, gdzie nad Bałtykiem nie zastaniesz ciszy ani spokoju? Przeczytaj poniższy artykuł!

Wywiad z Sebastianem Fabjańskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wakacje 2020. Czytaj najciekawsze artykuły!