STRASZNY WYPADEK w Pomorskiem. Dwóch motocyklistów w szpitalu. Co ustaliła policja?

2019-09-13 18:30 PT
Miejsce wypadku
Autor: KPP Człuchów

W czwartek (12 września) około godziny 13:20 w Buszkowie (powiat człuchowski) doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi, udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej. Następnie obaj ranni mężczyźni zostali przewiezieni do szpitali w Chojnicach i Złotowie. Ruch był prowadzony wahadłowo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia.

- Jadący motocyklem marki Yamaha mieszkaniec Sulęcina na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i doprowadził do jego wywrócenia. Motocykl uderzył w przydrożną barierę ochronną. Poruszający się za nim mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą, aby nie najechać na leżącego na drodze kolegę, "położył" swój motocykl, który uderzył w tę samą barierę ochronną - podaje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie.

Mieszkaniec Sulęcina trafił z urazem nogi do szpitala w Chojnicach, natomiast jego kolega z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do placówki medycznej w Złotowie. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

- Pamiętajmy, że wykonując manewry wyprzedzania, włączania się do ruchu lub skręcania, musimy wziąć pod uwagę, że motocykl, który widzimy przed sobą lub w lusterku wstecznym, może się poruszać znacznie szybciej, niż nam się wydaję. Miejmy na uwadze dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności - apelują policjanci.