Ten zboczeniec molestował 20-latkę! Jest akt oskarżenia dla księdza z Kartuz

2019-08-13 15:27 RS
Ksiądz - zdjęcie poglądowe
Autor: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach nie miała wątpliwości - Wojciech Cz. jest odpowiedzialny za molestowanie 20-letnie kobiety. Choć sam nie poczuwa się do winy, będzie odpowiadał za doprowadzenie osoby do poddania się innej czynności seksualnej.

Wojciech Cz. jest wikarym w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. Ja podał portal  expresskaszubski.pl duchowny miał zaprosić 20-letnią kobietę do swojego mieszkania. Tam, bez jej zgody, miał wykonywać wobec pokrzywdzonej tzw. "inne czynności seksualne". Ksiądz do winy się nie przyznał, jego zdaniem 20-latka przedstawiła nieprawdziwą wersję całego zdarzenia. Ale prokuratura nie miała wątpliwości. Po zakończonym już śledztwie skierowała do sądu akt oskarżenia.

Co ciekawe Wojciech Cz. ma już za sobą sprawy sądowe. To właśnie on miał pozwolić na to, by skazany za pedofilię ksiądz Wincenty Pawłowicz prowadził rekolekcje w jego parafii. Pawłowicz dostał wyrok za molestowanie pięciu ministrantów. Ksiądz Wojciech z Kartuz stanął w tej sprawie przed Sądem Rejonowym w Wejherowie. Ten uniewinnił go od zarzucanego mu czynu. 

Jak dalej będzie się rozwijała 20-latki? Wojciech Cz. jest pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Musiał też wpłacić dwa tysiące złotych kaucji. Teraz odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.