To był jego miesiąc! Gwiazda Lechii Gdańsk piłkarzem czerwca w Ekstraklasie

2020-07-08 18:52 Marcin Szczepański
Łukasz Zwoliński, Lechia Gdańsk
Autor: Cyfrasport Łukasz Zwoliński, Lechia Gdańsk

Czerwiec zdecydowanie należał do niego. Napastnik Lechii Gdańsk Łukasz Zwoliński był wyjątkowo skuteczny. Dlatego to właśnie jemu przypadło zaszczytne wyróżnienie "Piłkarz miesiąca". Taki laur utrzymał po raz drugi w karierze.

Ostatnie 1,5 roku Łukasz Zwoliński spędził w lidze chorwackiej. Jednak w zimowym oknie transferowym wrócił do Polski. Dla Lechii sprowadzenie "Zwolaka" było strzałem w dziesiątkę. W sześciu występach w czerwcu (jeden był jeszcze w maju) strzelił dla gdańskiego klubu sześć goli. W ten sposób dostał nagrodę "Piłkarz miesiąca". Wybór w pełni zasłużony. Co ciekawe, Zwoliński po powrocie w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Stokowca jest zmiennikiem. Wprawdzie zagrał w tym roku w dziesięciu spotkaniach, ale tylko cztery z nich zaczynał w wyjściowym składzie.

Jakub Kamiński z nagrodą za najładniejszego gola 34. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

W niedawnej rozmowie z "Super Expressem piłkarz wyjawił powody dla których wrócił do Polski. - Po dobrym sezonie w Chorwacji pojawiło się kilka fajnych ofert z zagranicy, ale wszystkie dotyczyły transferu od lipca - uzasadniał Zwoliński. - Jednocześnie moja małżonka była już w ciąży i obojgu zależało nam przede wszystkim na stabilizacji, która w tym przypadku połączyła się z powrotem do kraju. Trener Stokowiec przedstawił mi konkretną wizję budowy drużyny, a wiedząc, że jego warsztat trenerski jest na wysokim poziomie, szybko podjąłem decyzję - stwierdził.

Wojciech Kowalczyk om, bo to oni podzielili Polskę!bez ogródek: Nie ufam polityk

Przed Zwolińskim nagrodę "Piłkarz miesiąca" otrzymali także w tym sezonie: Zvonimir Kozluj (lipiec, Pogoń), Jesus Imaz (sierpień, Jagiellonia), Paweł Brożek (wrzesień, Wisła K.), Dominik Furman (październik, Wisła P.), Jarosław Niezgoda (listopad i grudzień, Legia), Jose Kante (luty, Legia).

Jerzy Engel: Legia odgryzie się Cracovii i przyklepie mistrza | SUPER SPORT