Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim! Wielkie zniszczenia i ranni wczasowicze, a MOGŁO BYĆ GORZEJ! [ZDJĘCIA]

 Ustronie Morskie: Zniszczenia po trąbie powietrznej
Autor: Domin

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim! W piątkowy wieczór (10 lipca) w nadmorskim kurorcie wczasowicze przeżyli chwile grozy. Zniszczona została część ośrodka, na terenie którego znajduje się co najmniej kilkadziesiąt domków holenderskich. Osiem z nich zostało dosłownie zmiecionych przez żywioł. Sześć osób zostało rannych. Świadkowie nie mają wątpliwości - gdyby trąba powietrzna trafiła z taką siłą w sam środek pola, doniesienia z Ustronia Morskiego byłyby tragiczne.

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim około godziny 18:15 porwała domki holenderskie. Jak relacjonuje korespondent Super Expressu, elementy konstrukcyjne są porozrzucane w promieniu około 500 metrów. - To była chwila. To był moment. Nikt nie zdążył zareagować. Uratowało mnie to, że wybrałam się w tym czasie do smażalni i nie było mnie w domku - mówi pani Zofia Srebna z Chodzieży, która od dzisiaj wypoczywała we wspomnianym ośrodku.

Jak przekazał nam Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej, na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się odpowiednie służby. Niestety, sześć osób zostało poszkodowanych. Wśród nich jest jedno dziecko. Ranni trafili do szpitala. - Przez przejście trąby powietrznej porwanych zostało w sumie osiem domków holenderskich - relacjonuje Tomasz Kubiak.

Czy dachy są odporne na: wichury? trąby powietrzne? huragan?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

O pierwszych doniesieniach z Ustronia Morskiego przeczytasz w naszym aktualizowanym artykule Trąba powietrzna porwała domki holenderskie! Są ranni [ZDJĘCIA].