Trójmiasto: 22-latek zmarł po bójce pod klubem. OSIEM OSÓB SKAZANYCH

2019-09-17 9:30 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. policji Policja [zdjęcie ilustracyjne]

Tą sprawą żyło całe Trójmiasto. Przed niemal dwoma laty przed klubem HAREM w Gdyni doszło do brutalnego starcia. W wyniku bójki życie stracił 22-latek. Akt oskarżenia został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Gdyni w czerwcu 2018 roku. Ośmiu sprawców usłyszało w ubiegłym tygodniu nieprawomocny wyrok.

Do zdarzenia doszło 28 października 2017 roku. 22-letni mężczyzna spędzał wieczór wspólnie z dwoma kolegami. Opuścili oni lokal po godzinie 3:00 nad ranem. Wtedy między ofiarą a innymi osobami doszło do utarczki słownej, szarpania, a następnie wymiany ciosów. W awanturze brali udział wszyscy oskarżeni. - Ich zachowanie było nacechowane dużym stopniem agresji wobec pokrzywdzonego. Był on bity i kopany, również gdy się przewrócił. Po ciosie otrzymanym w głowę stracił przytomność. Próba reanimacji przez przybyłą karetkę pogotowia nie powiodła się - przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak wynika z opinii sądowo-lekarskiej, młody mężczyzna zmarł w wyniku nagłego zatrzymania krążenia, spowodowanego zachłyśnięciem się krwią spływającą z górnych dróg oddechowych. Obrażeń doznali też dwaj koledzy 22-latka.

W czwartek (12 września) zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie. - Wszystkich oskarżonych Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał winnymi. Siedmiu z nich skazał na bezwzględne kary pozbawienia wolności w wymiarze od 1 roku do 5 lat i 6 miesięcy. Wobec jednego orzekł karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając jej wykonanie na okres próby wynoszący 3 lata - poinformowała rzeczniczka gdańskiej prokuratury. Sąd orzekł też kwoty zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych.