Uwaga kierowco! Zmiana limitów prędkości na alejach Grunwaldzkiej i Zwycięstwa w Gdańsku

2021-02-24 15:30 Martyna Łukaszewska

W środę (24 lutego) o godzinie 11:00 w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa w sprawie ujednolicenia limitów prędkości na całej długości alei Grunwaldzkiej oraz Zwycięstwa. Od 13 marca będą obowiązywać w tych miejscach nowe przepisy. Zamiast 70 km/h pojedziemy 50 km/h.

Aleje Grunwaldzka i Zwycięstwa w Gdańsku to łącznie odcinek drogi o długości 9 kilometrów. Niestety, dochodzi tu aż do 10 procent wypadków drogowych w mieście. Dlatego też władze, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, postanowili coś z tym zrobić. Od 13 marca na całej długości alei Grunwaldzkiej i Zwycięstwa nie pojedziemy szybciej niż 50 km/h.

Przez Al. Grunwaldzką i Al. Zwycięstwa w Gdańsku nie pojedziemy szybciej niż 50 km/h

- Cieszymy się, że ofiar śmiertelnych od 2013 roku jest na ulicach Gdańska mniej. Naszą ambicją jest jednak, by nie było ich w ogóle. Obniżenie prędkości w głównym ciągu drogowym, jak jest np. w Sopocie czy w Gdyni, poprawi bezpieczeństwo oraz płynność ruchu. Przy zmniejszeniu prędkości pojazdu o 20 km/h suma reakcji i hamowania to tylko 28 metrów - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Prezydent miasta dodaje również, że nie ma żadnych kompromisów w walce o zdrowie i życie mieszkańców Gdańska. Dlatego ważne jest, by przestrzegać przepisów drogowych.

Zmiana limitów prędkości na alei Grunwaldzkiej i Zwycięstwa będzie obowiązywać od 13 marca.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE