Zatoka Sztuki to kolejny trop na mapie poszukiwań Iwony Wieczorek? Jakie tajemnice kryją się za tymi murami?

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, archiwum prywatne "Zatoka Sztuki" to kolejny trop na mapie poszukiwań Iwony Wieczorek? Jakie tajemnice kryją się za tymi murami?

Tajemnicze zaginięcie nastolatki

"Zatoka Sztuki" to kolejny trop na mapie poszukiwań Iwony Wieczorek? Jakie tajemnice kryją się za tymi murami?

2022-12-28 10:35

To już kolejny dzień czynności procesowych, które prowadzone są w lokalu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie - przekazał w środę w rozmowie z PAP prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. W ubiegły czwartek policja taśmami otoczyła budynek obecnie działający, jako Nowa Zatoka.

W czwartek wieczorem policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół i budynek Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Budynku wciąż pilnują policjanci. Prokuratura wciąż nie ujawnia, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, bo właśnie Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

 "Zatoka Sztuki" to kolejny trop na mapie poszukiwań Iwony Wieczorek? Jakie tajemnice kryją się za tymi murami?

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej mówił, że czynności procesowe w budynku będą prowadzone w najbliższych dniach - informuje PAP. Z informacji do których dotarła Polska Agencja Prasowa dowiadujemy się także, prokurator stwierdził, że w "czynności procesowe w budynku rozpoczęły się kilka dni temu i "są kontynuowane". Zaznaczył, że nie da się stwierdzić ile czasu zajmie śledczym sprawdzenie budynku dawnej Zatoki Sztuki. "Czasami czynności procesowe mogą trwać kilka dni" - stwierdził.

Opinię publiczną na nowo rozgrzała wiadomość o tym, że śledczy trafili na nowe tropy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. W ciągu ostatnich dni media zalewały kolejne doniesienia dotyczące tajemniczego zniknięcia 19-letniej wówczas dziewczyny. Po 12 latach Paweł P. usłyszał zarzuty. Wdowa po dziennikarzu śledczym, Januszu Szostaku tak skomentowała sytuację:"Musiał mieć coś ważnego do ukrycia".

"Zatoka Sztuki". Co robią tam śledczy? Czy chodzi o zaginioną 12 lat temu Iwonę Wieczorek?

Na pytania dotyczące działania śledczych w środku - m.in. zasłonięcie okien w budynku, prokurator Borchólski odpowiedział, że "nie może zdradzić, jakie czynności są wykonywane i co pewne osoby robią na miejscu". Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta.

Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.

Przeczytaj koniecznie: Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krystek miał się chwalić, że...

Sprawdź to! 12 lat temu zaginęła Iwona Wieczorek. Teorii na temat jej zaginięcia nie brakuje

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?

Mąż ZMIELIŁ Katarzynę Wieczorek w MASZYNCE do mięsa?

Posłuchaj ustaleń, które rzucają nowe światło na głośne zaginięcie!

Listen on Spreaker.