Zatrzymano sadystę, który SKATOWAŁ KOTA metalową pałką! Są zarzuty [WIDEO]

2020-01-16 12:30 PT / OM
KATOWAŁ bezbronne zwierzę METALOWĄ PAŁKĄ
Autor: SE KATOWAŁ bezbronne zwierzę METALOWĄ PAŁKĄ

Młody mężczyzna, który brutalnie i bezwzględnie zaatakował kota przy użyciu metalowego narzędzia, jest już w rękach policji. 20-latek z Prabut (woj. pomorskie) gonił czworonoga po korytarzu, zadając mu kolejne bolesne ciosy. Teraz, świadomy konsekwencji, sam zgłosił się na komendę. Autorka nagrania, które do sieci wyciekło dopiero po 5 miesiącach, została wczoraj przesłuchania w roli podejrzewanej. Oboje mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Aktualizacja (16 stycznia - godzina 12:00): Są zarzuty dla 20-letniego sprawcy i 19-letniej dziewczyny, która nagrywała całe zajście. - Funkcjonariusze, którzy pracowali przy tej sprawie, zabezpieczyli komputer mężczyzny, a także telefon kobiety i wideo ze zdarzenia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - poinformowała sierż. sztab. Anna Filar.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość obu osób, które brały czynny udział przy nagrywaniu szokującego filmiku. Drastyczne wideo błyskawicznie obiegło sieć, budząc oburzenie internautów. Jak przekazała sierż. sztab. Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, 20-letni sprawca został zatrzymany. - Przesłuchano już natomiast 19-letnią dziewczynę, która nagrywała filmik - poinformowała wczoraj naszego reportera rzecznik kwidzyńskiej policji. Młoda kobieta również występuje w roli podejrzewanej.

Do przestępstwa miało dojść niemal pół roku temu, ale nagranie dopiero teraz ujrzało światło dzienne. Na filmie widać, jak Mateusz B. przy użyciu pałki katuje kota uciekającego po schodach. Zwierzę nie przeżyło tych tortur. - Mężczyzna narzędziem przypominającym kij wielokrotnie uderzał kota, który na skutek ciosów nie był w stanie się podnieść - mówi Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

ZOBACZ WIDEO:

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie, która zarządziła uprzednio zatrzymanie Mateusza B. i Klaudii C. 19-latka tłumaczyła się z udziału w przestępstwie w mediach społecznościowych. Jak twierdzi, do nakręcenia filmu zmusił ją jej ówczesny partner, który miał ją zastraszać i źle traktować. - Najmocniej przepraszam za to, co się stało - przekazała kobieta, chociaż na filmie wyraźnie słychać, że bawi ją widok Mateusza B. katującego bezbronne zwierzę.

Sadystom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.