Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Bayern Monachium z Pucharem Niemiec [WIDEO]

2020-07-04 21:59

Bayern Monachium wywalczył dwudziesty Puchar Niemiec w swojej historii! W sobotnim finale pokonał Bayer Leverkusen 4:2. Pierwsze skrzypce grał oczywiście Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki. Dzięki temu został królem strzelców tej edycji Pucharu Niemiec.

Faworyt nie zawiódł! Bayern Monachium jest w tym roku w niesamowitej formie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Berlinie mógł się pochwalić szesnastoma zwycięstwami z rzędu. W sobotę przedłużył passę, dzięki czemu może świętować podwójną koronę.

Robert Lewandowski z kolejną koroną! Polak przechodzi do historii Pucharu Niemiec

Wynik w 16. minucie otworzył David Alaba, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego podyktowanym za faul na Robercie Lewandowskim. Kilka minut później trafił Serge Gnabry. W pierwszej połowie dominacja Bawarczyków nie podlegała dyskusji i piłkarze Bayeru Leverkusen nie mieli żadnych argumentów, by zagrozić podopiecznym Hansiego Flicka.

ZAPOMNIANE zdjęcia Roberta Lewandowskiego. Wiedzieliście, że na tym pozował? [ZDJĘCIA]

Po przerwie gra była bardziej wyrównana i obie drużyny miały swoje sytuacje. W 59. minucie Manuel Neuer zagrał długą piłkę do Lewandowskiego, który oddał natychmiastowy strzał z dystansu. To kompletnie zaskoczyło Lukasa Hradecky'ego, który popełnił przy okazji nie lada błąd i piłka wpadła do siatki. Rywale mimo tego się nie załamali i odpowiedzieli golem Svena Bendera. W samej końcówce znów przypomniał o sobie Lewandowski, trafiając w 89. minucie. Kiedy wydawało się, że więcej goli nie padnie, piłkarze z Leverkusen w doliczonym czasie gry po zagraniu ręką Alaby wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Kai Havertz i pokonał Neuera, zmniejszając rozmiary porażki.

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Lewandowski zakończył rozgrywki Pucharu Niemiec z sześcioma golami, co dało mu piątą w karierze koronę króla strzelców. W ten sposób przeszedł do historii, bo taka sztuka nie udała się jeszcze nikomu. Cztery korony miał Hannes Loehr. Jednocześnie Polak ma na swoim koncie 51 trafień w tym sezonie!

Rafał Gikiewicz dla "Super Expressu": Chcę pojednać się z bratem

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:4 (0:2)

Bramki: Bender 63, Havertz 90+4 (k) - Alaba 16, Gnabry 24, Lewandowski 59, 89

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng (69. Lucas Hernandez), David Alaba, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Serge Gnabry (87. Philippe Coutinho), Thomas Muller (87. Thiago Alcantara), Kingsley Coman (64. Ivan Perisić) - Robert Lewandowski

Bayer Leverkusen: Lukas Hradecky - Lars Bender (81. Mitchell Weiser), Sven Bender, Edmond Tapsoba, Wendell - Charles Aranguiz, Julian Baumgartlinger (46. Kerem Demirbay) - Moussa Diaby, Nadiem Amiri (46. Kevin Volland), Leon Bailey (76. Karim Bellarabi) - Kai Havertz.

Żółte kartki: Wendell - Lewandowski

Co wiesz o Robercie Lewandowskim?

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się małżonka Lewandowskiego, Anna?
Źródło: Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Bayern Monachium z Pucharem Niemiec [WIDEO]