Do teatru w bikini i klapkach! Rusza "Teatr na leżakach"!

2019-06-27 14:29 AGO
Teatr na leżakach, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Zamiast sukienki czy garnituru - kąpielówki. Zamiast sali teatralnej - plaża! Rusza cykl spotkań "Teatr na leżakach". Warszawiacy będą mogli być jednocześnie na plaży i bliżej kultury. Jest jeszcze jeden plus - za bilety do teatru trzeba zapłacić, a "Teatr na leżakach" jest całkowicie darmowy.

Kino pod chmurką nikogo już nie dziwi, ale spektakle teatralne na plaży... juz tak. Grupa "Pijana Sypialnia" po raz piąty organizuje spektakle w "Teatrze na leżakach". Co ciekawe, nie należy się martwić o elegancki strój. - Do teatru na leżakach przychodzi się prawie jak na plażę. Mogą być klapki, mogą być kąpielówki. Wszystko to, co kojarzy się z latem, z luźną atmosferą - to jest to, co kojarzy się z teatrem na leżakach - tłumaczy Sławek Narloch, dyrektor teatru "Pijana Sypialnia". 

Repertuar jest dobrany do wakacyjnej atmosfery. Aktorzy przygotowali osiem spektakli. Każdy z nich jest przystosowany do wakacyjnej scenerii i atmosfery.

- Są to spektakle typowo wakacyjne, lekkie, podane w zabawnej formie i przede wszystkim z dużą ilością muzyki na żywo, z dużą ilością tańca. Na scenie jest zawsze kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu roztańczonych aktorów - dodaje Narloch.

W Warszawie spektakle będzie można oglądać m.in. na Plażówce Saskiej i Plażówce Ursus. Teatr na leżakach planuje także spektakle wyjazdowe. Aktorzy zagrają w Krakowie i we Wrocławiu.