Fala utonięć na Mazowszu. Tu są kąpieliska śmierci

2019-06-12 12:49 DAR, dryndak@se.com.pl
Ludzie już toną
Autor: Marek Karpowicz Ludzie już toną

Fala upałów w stolicy sprawia, że wielu mieszkańców miasta szuka chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku i wybiera wypoczynek nad wodą. Mimo tego, że w mieście działają odkryte i bezpieczne pływalnie, to warszawiacy chodzą na dzikie i niestrzeżone kąpieliska, gdzie łatwo można stracić życie. Radzimy, których miejsc unikać i się nie pluskać.

Jeszcze dobrze sezon się nie zaczął , a już na Mazowszu utonęły dwie osoby. 3 czerwca o godz. 1 w nocy na plaży Poniatówka 26- latek, wszedł do wody, by się ochłodzić i już nie wypłyną. Zdarzenie zauważył jeden z przechodniów i na miejsce natychmiast wezwał służby. Po kilku minutach pojawił się patrol policji rzecznej, straż pożarna oraz kryminalni.

Poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatu. Drugi wypadek wydarzył się w poniedziałek na Zalewie Zegrzyńskim w okolicach Rynii. 40-letni mężczyzna skoczył do wody z płynącego katamaranu. Przez chwilę pływał, ale chwile potem zniknął pod wodą.

- Na miejscu pracowała policja rzeczna, straż pożarna oraz WOPR. W poszukiwaniach brał udział też sonar. Ale topielca nie odnaleziono - mówi Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji. Jak poinformowała policjantka zdarza się też tak, że ludzie sami wychodzą na brzeg, nie informując o tym służb.

Ratownicy WOPR i policja ostrzegają, by nie korzystać z dzikich kąpielisk i miejsc niestrzeżonych. W stolicy jest kilka takich miejsc, które powinno się omijać szerokim łukiem. Najbardziej znane to jeziorko w Parku Szczęśliwickim, jeziorko w Parku Skaryszewskim oraz kąpielisko na osiedlu Aleksandrów w Wawrze.

TE MIEJSCA SĄ SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNE:

-Glinianki Sznajdra – ul. Połczyńska

-Jeziorko Gocławskie – al. Stanów Zjednoczonych

-Jeziorko Balaton – ul. Abrahama

-Jeziorko Szczęśliwickie – ul. Bielska

-Plaża Rusałka – ul. Wybrzeże Helskie

-512 km rzeki Wisły – plaża po prawej stronie przy moście Poniatowskiego

-Plaża „Rusałka”, 515 km rzeki Wisły

-Rzeka Wisła, plaża na wys. KS „Spójnia” ul. Wybrzeże Gdyńskie 2

-Kąpielisko przy ul. Ks. Szulczyka/ ul. Napoleona Bonaparte (osiedle Aleksandrów, Wawer)