Horror krów pod Warszawa. Zwierzęta były okaleczone, a jedno z nich już nie żyło

i

Autor: Pixabay Horror krów pod Warszawa. Zwierzęta były okaleczone, a jedno z nich już nie żyło

Horror krów pod Warszawą. Zwierzęta były okaleczone, a jedno z nich już nie żyło

2022-06-13 18:57

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. 48-letni ojciec i jego nastoletni syn zgotowali piekło pięciu krowom. Mężczyźni przewozili zwierzęta w koszmarnych warunkach. Jedna z krów była już martwa. Pozostałe były w opłakanym stanie. Ostatecznie wszystkie zakończyły swój żywot w ubojni.

Dwaj mężczyźni znęcali się nad krowami

Było przed północą, gdy grodziscy policjanci otrzymali informację o pojeździe, w którym w niewłaściwy sposób przewożone jest bydło. Natychmiast na trasę S8 wyjechał żabiowolski dzielnicowy i policjant z jaktorowskiego komisariatu. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali opisane w zgłoszeniu iveco i zatrzymali auto do kontroli. Widok, jaki zastali, mrozi krew w żyłach. Mężczyźni zgotowali zwierzętom istne piekło.

Przeczytaj też: Dramatyczny wypadek na Targówku w Warszawie. 10-latek na hulajnodze potrącony przez kobietę na parkingu

W części ładunkowej auta było pięć krów, przywiązanych do burty pojazdu. Jedno ze zwierząt było już martwe, a pozostałe miały liczne rany na ciele. Wszystkie leżały na twardym i bardzo brudnym podłożu. - Policjanci natychmiast na miejsce wezwali powiatowego lekarza weterynarii, który stwierdził krytyczny stan krów i konieczność przewiezienia do ubojni – przekazała asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Ojciec i syn usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i pasażera auta, którym było przewożone bydło. - Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie 48-latkowi i 17-latkowi zarzutów znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Ojciec i syn odpowiedzą przed sądem za to przestępstwo – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych. - Policjanci sprawdzają jeszcze pochodzenie i przeznaczenie krów – dodała policjantka.

Zgotowali krowom piekło. Policja: Były okaleczone, a jedno z nich nie żyło

i

Autor: KPP w Grodzisku Mazowieckim Zgotowali krowom piekło. Policja: Były okaleczone, a jedno z nich nie żyło

Przypominamy, że ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Niesamowite widowisko w Warszawie. Dziesiątki balonów nad miastem
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE