Horror pod Warszawą. Znęcał się nad partnerką, zdemolował radiowóz

2021-08-02 11:50
Horror pod Warszawą. Znęcał się nad partnerką, oberwali też policjanci
Autor: KPP w Otwocku Horror pod Warszawą. Znęcał się nad partnerką, oberwali też policjanci

Agresywny 39-latek od miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta bała się wracać z dzieckiem do mieszkania, w którym przebywał jej partner. W ubiegłym tygodniu poprosiła o pomoc otwockich policjantów. Podczas interwencji mężczyzna swoją złość wyładowywał na funkcjonariuszach. To nie polepszyło jego sytuacji. Usłyszał osiem zarzutów i trafił za kratki.

Prawdziwy horror od miesięcy rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami mieszkania. 39-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Kobieta w końcu powiedziała dość i w zeszłą środę, 28 lipca, poprosiła o pomoc otwockich policjantów. - Zgłosiła się kobieta z dzieckiem, która bała się wrócić do mieszkania, ponieważ jej konkubent był bardzo agresywny. Nadmieniła, że mężczyzna od marca bieżącego roku często wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, ubliża i popycha - wyjaśniła mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Widok policjantów nie uspokoił jednak agresywnego 39-latka. Wręcz przeciwnie - swoją złość przeniósł na funkcjonariuszy. Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia policjantów, więc użyli wobec niego siły fizycznej i założyli na ręce kajdanki. To zadziałało na agresora jak czerwona płachta na byka. 39-latek stał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął wyzywać oraz kopać policjantów.

Co więcej, agresywny mężczyzna groził funkcjonariuszem śmiercią i podpaleniem ich dobytku! Chciał w ten sposób wymusić na nich odstąpienie od czynności służbowych. Mundurowi byli jednak nieugięci, a agresja 39-latka przybierała na sile.

- Podczas doprowadzenia do radiowozu, 39-latek cały czas znieważał funkcjonariuszy i stawiał opór. Kiedy policjanci wsadzili mężczyznę do pojazdu i zamknęli drzwi, ten położył się kanapie i zaczął w nie kopać, czym spowodował ich uszkodzenie. Zatrzymany mężczyzna trafił do celi na komendzie - przekazała mł. asp. Paulina Harabin.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 39-latkowi aż osiem zarzutów, które dotyczyły znieważenia, naruszenia, kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, uszkodzenia radiowozu, a także znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Posłuchajmy bohaterów. Co dziś Powstańcy Warszawscy chcą przekazać młodym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE