Kiełpin. Makabra w domu znanego lekarza

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express(2)

Zwłoki małżonków rozkładały się w domu

Kiełpin. Makabra w domu znanego lekarza. 15-latek o zwłokach: "Nie zabiłem rodziców"

2022-08-11 5:11

W domu w Kiełpinie pod Łomiankami (powiat warszawski-zachodni), w którym w poniedziałek (8 sierpnia) znaleziono rozkładające się zwłoki mężczyzny i kobiety, przed dwa dni pracowali policyjni technicy. - To nie będzie łatwa sprawa. Historia jest nieoczywista – słyszymy od śledczych. Dziś już wiadomo, że znaleziony w domu martwy mężczyzna to znany w Warszawie lekarz ginekolog Wojciech B. (52 l.), a kobieta to jego żona (41 l.). Wstrząsające i niejednoznaczne są natomiast informacje o wyjaśnieniach, jakie złożył 15-letni syn pary. Niewykluczone, że co najmniej przez kilka dni mieszkał z rozkładającymi się zwłokami rodziców!

Małżeństwo, którego zwłoki odkryto 8 sierpnia w domu jednorodzinnym w Kiełpinie, uchodziło wśród mieszkańców za spokojne i niebratające się z sąsiadami. „Ludzie kulturalni, na poziomie”, „zero ekscesów, ale kto tam wie co się dzieje w czterech ścianach”, „nigdy tu nie było policji aż do poniedziałku” – takie komentarze słyszymy od sąsiadów.

Policja i prokuratura stronią od szczegółów. Pozostają więc nieoficjalne ustalenia dziennikarzy. Jak słyszymy jednak nieoficjalnie, w tej wstrząsającej sprawie jest bardzo wiele znaków zapytania.

Co udało się ustalić w sprawie śmierci 41-latki i 52-latka? Śledczy - jak udało się nam dowiedzieć - biorą pod uwagę co najmniej dwie hipotezy. Nie zdradzają jednak w jakich okolicznościach znaleziono zwłoki w Kiełpinie.

Ciała małżonków w znacznym stanie rozkładu znalazł ojciec zmarłego, który mieszka nieopodal ale od pewnego czasu nie miał z nimi kontaktu. Dlaczego przez co najmniej kilka dni nie zainteresował się, że nie ma kontaktu z synem i synową? Czy dlatego, że widywał wnuka i wydawało się, że wszystko jest w porządku? W policyjnej izbie dziecka przebywa niespełna 15-letni syn pary – licealista z ogólniaka w Łomiankach. Czy to on zabił rodziców, czy zmarli z innego powodu a on mieszkał ze zwłokami rodziców?

Onet podał jak chłopiec tłumaczył się śledczym. Mówił, że „rodzice nagle umarli, a on się wystraszył, nie wiedział, co ma zrobić i dlatego nikogo o tym nie poinformował”. Początkowo słyszeliśmy, że chłopak uciekł przed policją. Jak się jednak dowiadujemy trzy dni po makabrycznym odkryciu w Kiełpinie, tego dnia, gdy jego dziadek odkrył zwłoki, 15-latek był… w kinie. Ale przekonuje: "Nie zabiłem rodziców". Czy to możliwe że chłopiec był aż tak nieczuły na śmierć rodziców czy może w ten sposób odreagowywał traumę?

W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. Nieletni syn zatrzymany przez policję!

Co naprawdę stało się w domu znanego lekarza?

Śledczy badają dwie hipotezy: przedawkowanie substancji psychoaktywnych i zabójstwo. Kluczowa będzie sekcja zwłok Wojciecha B. i jego żony. Jak mówiła nam prokurator Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo wszczęła żoliborska prokuratura rejonowa.  - Postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów - dodaje rzeczniczka prokuratury.

Portal wp.pl podał, że 52-latek był znanym w Warszawie ginekologiem. Potwierdziliśmy tę informację. Lekarz pracował w szpitalu MSWiA przy Wołoskiej oraz w prywatnej klinice na Bemowie. Był wychwalany przez pacjentki, nazywany "serdecznym, sumiennym, kompetentnym".

Mieszkańcy Kiełpina też są wstrząśnięci. Podkreślali w rozmowie z "Super Expressem", że w poniedziałek po raz pierwszy od lat zaroiło się w tej spokojnej miejscowości od radiowozów i policji.

Sonda
Lubisz seriale o seryjnych mordercach?

Co popycha ludzi do zbrodni?

Posłuchaj prawdziwych historii mrożących krew w żyłach w podcaście "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Listen to "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE