Kobieta przeżyła HORROR. 21-latek nie miał dla niej litości, przerażające, co jej robił

2021-03-10 8:30
Kobieta przeżyła HORROR. 21-latek nie miał dla niej litości, przerażające, co jej robił
Autor: KRP IV - Bemowo, Wola zatrzymany mężczyzna

Przemoc domowa nie jest nowym zjawiskiem, jednak nadal jest zbyt często lekceważona. Ofiary zamknięte w domach ze swoimi oprawcami przeżywają prawdziwy horror. Może on się jednak skończyć, gdy do akcji w porę wkroczy policja. - Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym - przypominają funkcjonariusze. Tak też było i tym razem.

Policjanci dostali zgłoszenie o awanturze domowej. Wynikało z niego, że mężczyzna miał pobić swoją konkubinę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce. Tam usłyszeli, że agresywny 21-latek jest w mieszkaniu, a w ręku ma nóż. Zza zamkniętych drzwi dobiegały przerażające krzyki. - Po wejściu zauważyli 21-latka trzymającego w ręku nóż. Stanowczo wydali mu polecenie, aby go odłożył. Po tym zatrzymali go - przekazała kom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Tak wygląda grób Paulinki Zysk 8 lat po śmierci. 12-latka zginęła w potwornym wypadku

W mieszkaniu była również roztrzęsiona konkubina. Kobieta przeżyła piekło. - Okazało się, że podczas awantury mężczyzna uderzał ją i szarpał, po chwili złapał za szyję i dusił. Taka sytuacja nie była wyjątkiem i trwała od roku - wyjaśniła policjantka.

Badanie alkomatem wykazało, że agresywny mężczyzna był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. 21-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. - Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 21-latka tymczasowego aresztu na trzy miesiące - przekazała kom. Marta Sulowska i przypomniała, że za znęcanie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjantka przypomniała, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie policji czy w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. - Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy - zaznaczyła.

- Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia - zaapelowała policjantka.

Trwają prace przy grobie Jana Lityńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE