Legia Warszawa straci zimą swojego lidera. Odejdzie ZA DARMO

2020-10-17 8:09 MC
Domagoj Antolić
Autor: Cyfrasport Domagoj Antolić w barwach Legii Warszawa

Domagoj Antolić, który do niedawna należał do najważniejszych piłkarzy Legii Warszawa, miał podpisać nowy kontrakt. Tak się jednak nie stanie. Chociaż warunki były uzgodnione, to klub zdecydował się na rozstanie. "Wojskowi" szukają bowiem oszczędności po tym, jak nie zakwalifikowali się do fazy grupowej Ligi Europy. Co za tym idzie, 30-latek odejdzie zimą za darmo.

Kontrakt Domagoja Antolicia wygasa 31 grudnia. Od pewnego czasu trwały rozmowy w sprawie jego przedłużenia i na początku sezonu 2020/2021 strony doszły do porozumienia. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", później rozmowy wstrzymano, czekając na to, czy drużyna zdoła awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Nie udało się, dlatego piłkarz nie złoży pod nim swojego podpisu.

Piłkarz Legii Warszawa miał ofertę z ZEA

Brak gry w europejskich pucharach oznacza bowiem niższy budżet. W Legii Warszawa szukają oszczędności, dlatego zdecydowano się na rozstanie z chorwackim pomocnikiem. Piłkarz zarabia 400 tysięcy euro za sezon i na mocy nowej umowy miałby otrzymywać podobne pieniądze, co mocno obciążałoby budżet klubu z Łazienkowskiej.

Co dalej z Adamem Nawałką?

Antolić trafił do Legii Warszawa w 2018 roku. Przeszedł z Dinama Zagrzeb za 750 tysięcy euro. W barwach "Wojskowych" rozegrał 93 mecze, w których strzelił cztery gole.