Nowoczesne oblicze Żoliborza

2009-11-27 1:30

W przyszłym roku pl. Grunwaldzki na Starym Żoliborzu zmieni się nie do poznania. Ruchliwe skrzyżowanie Popiełuszki, Broniewskiego, al. Jana Pawła II i al. Wojska Polskiego zniknie pod ziemią. W jego miejscu powstanie reprezentacyjny plac otoczony nowoczesną architekturą.

- To powrót do przedwojennych planów, kiedy Grunwaldzki miał być placem z prawdziwego zdarzenia - mówi Witold Sielewicz (53 l.), wiceburmistrz Żoliborza. - Chcemy dać mieszkańcom dzielnicy jeszcze więcej miejsc, gdzie mogą odpoczywać - dodaje.

U wylotu ul. Broniewskiego wybudowane zostaną dwa bliźniacze biurowce ze stali i szkła. Na poziomie parteru przechodnie będą mogli zatrzymać się w kawiarniach i zrobić zakupy w pasażu handlowym. Ruch samochodowy zostanie skierowany w tunele, a w miejscu dawnych jezdni na powierzchni powstaną skwery. Między nimi ulokowane będą przystanki autobusowe i tramwajowe.

Koszt modernizacji pl. Grunwaldzkiego to ponad 150 mln zł. Znaczną część kosztów budowy ma pokryć Urząd Dzielnicy Żoliborz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE