Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela? Poznaj plan działania!

2019-08-22 8:00 Artykuł sponsorowany
DJ na wesele
Autor: materiał reklamowy DJ na wesele

Odpowiedziałaś ukochanemu na najważniejsze pytanie i wypowiedziałaś to jedno magiczne słowo. Wiesz, że teraz przed Tobą niezwykłe zadanie, które sprawia, że z jednej strony jesteś podekscytowana, ale też trochę jednak się boisz. Przygotowania do ślubu i wesela mogą być przytłaczające, jednak jeśli zrobisz wszystko według planu, zobaczysz, że to może być dobra zabawa.

Zazwyczaj organizacja ślubu i wesela spoczywa na barkach panny młodej, która musi dopilnować wszystkich szczegółów, zamówić zaproszenia, usadzić gości i wybrać odpowiednie menu. Pan młody angażuje się tylko wtedy, kiedy trzeba i zazwyczaj z dużą przyjemnością zajmuje się wyborem auta do ślubu i barmana, który podczas wesela będzie przyrządzał niezapomniane drinki. Choć przed ślubem niby każdy wie, od czego zacząć, jednak w natłoku związanych z nim spraw można się pogubić. Jak do tego nie dopuścić? Wystarczy zrobić listę, dzięki której wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik!

Stawianie pierwszych kroków!

Pierwsze kroki podczas przygotowań mogą przypominać kroki stawiane przez niemowlaki: są niepewne i nieco chwiejne. Jednak z każdym dniem stają się coraz pewniejsze. Od czego rozpocząć, aby nauczyć się biegać? Jest kilka podstawowych kwestii, o których nie można zapomnieć.

Po pierwsze - sala weselna. Obecnie czeka się bardzo długo na wolne terminy, dlatego zazwyczaj wszystko dostosowuje się właśnie do niego. Po drugie - znalezienie fotografa i kamerzysty. Bardzo często najlepsi specjaliści mają zarezerwowane terminy nawet dwa lata do przodu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zespołu lub DJ-a: zespoły weselne w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy innych dużych miastach mają bardzo napięte grafiki. Na początku trzeba też zarezerwować termin w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. I oczywiście stworzyć wstępną listę gości.

Szczegóły, drobnostki i detale

Po załatwieniu tych pięciu najważniejszych kwestii pozostaje wiele małych drobnostek, które budują atmosferę tego wyjątkowego dnia. Oczywiście warto odpowiednio wcześniej zacząć szukać sukni ślubnej i wszystkich dodatków: butów, biżuterii, welonu czy okrycia. Garnitur dla pana młodego zazwyczaj kupuje się około 3 miesiące przed ślubem, ponieważ czas oczekiwania na ewentualne poprawki jest znacznie krótszy. Za to odpowiednio wcześniej należy również zarezerwować termin u makijażystki i fryzjerki. Jeśli planujecie inną niż zaproponowana w kościele oprawę muzyczną, warto odezwać się do osób, które wykonują utwory religijne podczas ślubów.

Następnie trzeba zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcemy zorganizować wesele i dobrać do niego wszystkie szczegóły, czyli zaproszenia, winietki, dekoracje sali i kościoła, dekoracje samochodu czy domu panny młodej i pana młodego. Nie zapomnijcie również zamówić obrączek! W tym wypadku zostawcie sobie czas na jedną czy dwie przymiarki.

Przygotowania do ślubu i wesela obecnie nie mogą się również obejść bez wymyślenia specjalnych atrakcji dla gości czy odpowiednich podziękowań i prezentów dla rodziców. Te dodatkowe elementy wesela z pewnością zapadną wam na długo w pamięć, dlatego nie zostawiajcie obmyślenia ich na ostatnią chwilę!

Artykuł sponsorowany