Płacimy majątek za mieszkanie w tej ruinie

2009-10-26 2:00 PAW

To się w głowie nie mieści. Małżeństwo z trójką dzieci za swoje mieszkanie płaci 600 zł czynszu. Ale nie dość tego. Ponieważ nie mają ogrzewania, co miesiąc przychodzi im opłacać 600-złotowy rachunek za prąd. - Chcieliśmy założyć wodomierz, żeby trochę zaoszczędzić, ale administracja nam nie pozwoliła - żalą się państwo Krajewscy.

Kamienica przy ul. Kłopotowskiego na Pradze-Północ lata swojej świetności ma już dawno za sobą. To tutaj trzypokojowe mieszkanie zajmują Maria (34 l.) i Michał (34 l.) Krajewscy ze swoimi dziećmi. - Płacimy koszmarny czynsz za skandaliczne warunki mieszkaniowe, chociaż staramy się, by w domu było ładnie i czysto, to i tak z zewnątrz nasza kamienica wygląda jakby tu mieszkali menele - żali się Michał Krajewski. - Stara nieocieplona kamienica, brak ciepłej wody i ogrzewania to luksusy, za które musimy płacić ponad 600 zł - dodaje męż-czyzna.

Państwo Krajewscy mają trójkę dzieci. Synka Krzysia (5 l.) oraz bliźniaki Jasia i Zosię (1 miesiąc). Dlatego w domu musi być ciepło, żeby maluchy się nie rozchorowały. - Mamy piec elektryczny, dogrzewamy mieszkanie piecykami na prąd. Elektrycznie podgrzewana jest również woda. W sumie zimą na prąd wydajemy kolejne 600 zł - dodaje.

Ale żeby tego było mało, okazało się, że muszą wyrównać opłatę za wodę - aż 336 zł! Żeby na przyszłość zaoszczędzić sobie takich niespodzianek, państwo Krajewscy chcieli założyć własny wodomierz. Jednak urzędnicy z administracji są temu przeciwni. - Nie można założyć wodomierza w jednym mieszkaniu. Żeby było sprawiedliwie należy je założyć we wszystkich lokalach - mówi Andrzej Siennicki, kierownik administracji. - Taka inwestycja zależy od wspólnoty i pieniędzy, które mogą zgromadzić na tę wymianę - dodaje.

Co ciekawe, w kamienicy przy Kłopotowskiego nie ma żadnego własnościowego mieszkania, a zatem to administracja powinna założyć wodomierze. Ale o tym zapominają urzędnicy, dla których najważniejsze jest zdzieranie potwornych czynszów za mieszkania w tragicznym stanie technicznym.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE