PIĘĆ FAKTÓW O GUMACH. Nie tylko dla kierowców! [WIDEO]

2019-10-11 8:00 Artykuł Sponsorowany
Norauto
Autor: ESKA INFO

Co Polacy wiedzą na temat... ogumienia? Wybraliśmy się na spacer ulicami stolicy, by poznać odpowiedź na pięć najbardziej nurtujących pytań. Choć nie wszyscy zrozumieli nasze intencje, dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy. Opinie oraz wskazania przechodniów zestawiliśmy z rzetelną wiedzą eksperta. Zobaczcie, co z tego wyszło!

Co warto wiedzieć o ogumieniu? ZOBACZ WIDEO:

Jakie gumy są najlepsze? Co z terminem ważności? Jak często należy je zmieniać? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poznaliśmy w ulicznych rozmowach z przypadkowo spotkanymi respondentami oraz w gorącej dyskusji z wykwalifikowanym ekspertem z Norauto Polska.

Norauto
Autor: ESKA INFO

- Najważniejsze jest, żeby guma w ogóle była - odpowiada jeden z przechodniów. - Liczy się jakość - stwierdza z uśmiechem na ustach nasza rozmówczyni. - Żeby nie pękła i była wytrzymała - dodają inni. Co na to ekspert?

- Jeśli chodzi o opony, guma musi być wytrzymała i elastyczna. Ważny jest też skład mieszanki oraz bieżnik opony. Zimowy będzie zawsze bardziej agresywny. Jest dużo więcej nacięć w stosunku do opony letniej. Zimą bowiem najważniejsze jest bezpieczeństwo - tłumaczy Radosław Kiełbasa z Norauto Polska.

Norauto
Autor: ESKA INFO

Słysząc to pytanie, jedni mówią o gumach owocowych, inni o balonowych. - Guma musi odpowiadać wszystkim zainteresowanym - zaskakuje odpowiedzią jeden z napotkanych przez nas przechodniów. - Ja zawsze wybieram najlepsze - mówi inny mieszkaniec Warszawy. Pytamy więc... jakie?

- Lepiej wybrać nieco droższą oponę. Na pewno będzie ona lepiej wykonana. Warto spojrzeć też na krótszą drogę hamowania oraz lepsze odprowadzanie wody - stwierdza Radosław Kiełbasa.

Norauto
Autor: ESKA INFO

Jedni twierdzą, że nie. Inni są przeciwnego zdania, jednak pewności w głosie nie słychać. Co na to nasz ekspert?

- Powierzchnia zależy w dużej mierze od samochodu. Im większe auto, tym powinno mieć szersze opony. Większy i cięższy samochód, jeżeli ma większe opony, stabilniej trzyma się w zakrętach - tłumaczy przedstawiciel Norauto Polska.

Norauto
Autor: ESKA INFO

- Gumę należy zmieniać zgodnie z zapotrzebowaniem - mówi nam jeden z pytanych mężczyzn. - To zależy od preferencji. Byle się nie poślizgnąć - dodaje drugi. Kobiety są w tym przypadku bardziej precyzyjne. - To wypada jakoś na Wszystkich Świętych - mówi napotkana w centrum stolicy warszawianka.

- Najważniejsza w tym przypadku jest temperatura. Gdy jest już poniżej 10 stopni Celsjusza, to sygnał, że powinniśmy zmienić opony. Nawet jak nie ma śniegu, opona letnia nie gwarantuje nam wówczas tak krótkiej drogi hamowania jak opona zimowa - przestrzega Radosław Kiełbasa.

Norauto
Autor: ESKA INFO

- Zazwyczaj na opakowaniu jest napisane, że "należy spożyć do..." - żartuje respondentka. Inni zaś zastanawiają się, jak długo przydatna może być guma, gdy z niej korzystamy i kiedy leży nieużywana. Jaka jest odpowiedź?

- Guma służyć może nawet kilka sezonów. Maksymalna granica to 5 do 6 lat - mówi nasz ekspert z Norauto Polska.

Norauto
Autor: ESKA INFO

Skoro wiemy już niemal wszystko, czas założyć gumy... te zimowe!

Odwiedź stronę Norauto.pl, by dowiedzieć się więcej o oponach oraz ofercie dotyczącej ich wymiany. Szerokiej drogi!

Artykuł Sponsorowany