Pierwsza dama Agata Duda - wiek, wzrost, pochodzenie, zdjęcia. Co o niej wiemy?

2020-07-14 6:42 STAN
Andrzej Duda i Agata Duda - para prezydencka
Autor: Instagram/pierwszadama_akd

Agata Duda to żona obecnego prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Rolę pierwszej damy Rzeczypospolitej Polskiej pełni od 2015 roku. Kim z zawodu jest Agata Duda, skąd pochodzi, czy jest aktywna w mediach społecznościowych? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Agata Duda - kim jest?

Agata Duda to małżonka Andrzeja Dudy, obecnego prezydenta Polski. Jej pełne nazwisko to Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie. Ma 48 lat i 179 cm wzrostu. Obecnego prezydenta poślubiła w 1994 roku. Mają córę Kingę, która urodziła się w 1994 roku.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski czy Andrzej Duda? Zobacz spoty obu kandydatów!

Agata Duda - wykształcenie

Agata Duda ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W 1997 roku ukończyła studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała filologię germańską. W 1998 roku rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. 6 sierpnia 2015 została pierwszą damą i zrezygnowała z zawodu nauczycielki.

Czytaj także: Pierwsza dama - ile zarabia? Obowiązki, emerytura, przywileje. Czym się zajmuje?

Agata Duda towarzyszy prezydentowi podczas ważnych uroczystości. Dwa tygodnie temu założyła profil na Instagramie. Znajdują się tam zdjęcia z ostatnich pięciu lat, czyli okresu, w którym Agata Duda pełniła obowiązki pierwszej damy.

Co to jest cisza wyborcza? Komunikat PKW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.