Pojechał na wakacje, psa zamknął w domu. "Był przestraszony i wychudzony"

2021-07-30 20:00
Pojechał na wakacje, psa zamknął w domu. Był przestraszony i wychudzony
Autor: Pixabay Pojechał na wakacje, psa zamknął w domu. "Był przestraszony i wychudzony"

Przerażający incydent w Mińsku Mazowieckim. Właściciel zamknął swojego psa w domu, a sam wyjechał na kilka dni. Zwierzę nie miało dostępu do wody i jedzenia. Wysoka temperatura panująca w mieszkaniu zagrażała jego życiu. Na szczęście zwierzę zostało uwolnione, nim doszło do najgorszego. "Jest skrajnie odwodniony i niedożywiony" - przekazała Fundacja Animal Rescue.

Lato to czas wyjazdów, jednak mając pod swoją opieką zwierzaka, trzeba pamiętać również o jego bezpieczeństwie. W piątek, 16 lipca, doszło do walki o życie bezbronnego psa. Do dzielnicowych mińskiej komendy wpłynęła informacja od zaniepokojonego obywatela, że w jednym z domów jest zamknięty pies.

Było gorąco, a mieszkanie znajdowało się na poddaszu domu, gdzie panowała bardzo wysoka temperatura zagrażająca bezpośrednio życiu psa. Na miejsce oprócz policji wezwano również straż pożarną oraz Patrol Animal Rescue Poland. Jak się okazało, Paweł M., właściciel psa, zamknął go w jednym pokoju bez dostępu do wody i jedzenia, a sam wyjechał na kilka dni. Pies był przestraszony i wychudzony. Nie było chwili do stracenia.

Pojechał na wakacje, psa zamknął w domu. „Był przestraszony i wychudzony”
Autor: KPP w Mińsku Mazowieckim Pojechał na wakacje, psa zamknął w domu. „Był przestraszony i wychudzony”

"Przybyła na miejsce Straż Pożarna dostała się do mieszkania przez okno, dzięki czemu wraz z Policją dostaliśmy się do środka" - relacjonowała Fundacja Animal Rescue Polska. Psa udało się w porę uwolnić, jednak jego stan nie był najlepszy. "Pies jest skrajnie odwodniony i niedożywiony" - napisała w mediach społecznościowych Fundacja.

ZOBACZ TEŻ: Łazienki Królewskie mają nową atrakcję! Musisz to zobaczyć

Jak przekazała mińska policja, "pies został przekazany osobie, która zobowiązała się zaopiekować nim do czasu znalezienia nowego właściciela".

"Obecnie w toku postępowania karnego w zakresie znęcania się nad zwierzęciem czasowo Animal Rescue Poland ograniczył prawa własności właścicielowi w oparciu o artykuł 7.3 ustawy o ochronie zwierząt" - poinformowała Fundacja.

Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

Dwa tysiące nowych zdjęć Warszawy z lotu ptaka! Tak wyglądała stolica po Powstaniu Warszawskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE