Potwór w ludzkiej skórze. 57-latek znęcał się nad żoną. Wzniecił pożar, by ją zastraszyć

i

Autor: KPP w Otwocku Potwór w ludzkiej skórze. 57-latek znęcał się nad żoną. Wzniecił pożar, by ją zastraszyć

Co za horror!

Potwór w ludzkiej skórze. 57-latek znęcał się nad żoną. Wzniecił pożar, by ją zastraszyć!

2022-11-23 8:31

Nie bez przyczyny mówi się, że najgorsze rzeczy dzieją się za zamkniętymi drzwiami, a przemoc karmi się milczeniem. Mieszkanka Karczewa (pow. otwocki) na własnej skórze doświadczyła, czym jest przemoc domowa. 57-letni mąż zgotował kobiecie piekło. Nie dość, że od dłuższego czasu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, to jeszcze wzniecił pożar w domu, by ją zastraszyć!

Przemoc domowa w Karczewie

Karczewscy policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie miasta, w którym doszło do pożaru. 57-letni mężczyzna z premedytacją podpalił w jednym z pomieszczeń rzeczy swojej żony! Na szczęście natychmiastowe działanie straży pożarnej nie dopuściło do rozprzestrzenienia się ognia i doszczętnego spalenia domu. 57-letni podpalacz został zatrzymany. Jak się okazało, nie był to jego jednorazowy wybuch agresji.

- Agresywne zachowanie nie było incydentalne, ponieważ od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą, a podpalenie należących do niej rzeczy było jednym z elementów próby zastraszenia kobiety - wyjaśniła mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Tymczasowy areszt dla agresywnego męża

Policyjne ustalenia w tej sprawie pozwoliły prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Otwocku na złożenie wniosku o zastosowanie wobec agresywnego 57-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Najbliższe dwa miesiące 57-latek spędzi za kratkami. Jego odsiadka może się jednak wydłużyć. Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają