Powróż z dzieckiem w Andrzejki

2009-11-28 1:50

Zbliża się czas andrzejek. Tylko od was zależy, czy będziecie bawić się w domu, czy wybierzecie się na którąś z pełnych czarów imprez miejskich. Możecie zacząć już dziś!

Dzieci mogą zaprosić kolegów i rodziców i odlotowo bawić się w domu. Najpopularniejszą wróżbą jest oczywiście lanie na wodę roztopionego wosku przez ucho od klucza. Gabrysia (6 l.) i Marta (11 l.) o pomoc poprosiły mamę Agatę (33 l.). Z kształtów zastygniętego wosku razem odczytają, co czeka je w przyszłości.

Jeśli dziewczynki są ciekawe, która pierwsza wyjdzie za mąż, muszą buty z lewej nogi ustawić rzędem przy ścianie pokoju. Ostatni w kolejce przestawiany jest na początek i właścicielka buta, który pierwszy dotknie progu, najszybciej wyjdzie za mąż. Imię małżonka może natomiast poznać, gdy włoży kartki z imionami pod poduszkę, a rano wyciągnie jedną z nich. Kiedy pod trzy filiżanki schowają obrączkę, monetę i listek, a czwartą zostawią pustą, po czym przemieszają je i wybiorą jedną, dowiedzą się, jaka będzie ich przyszłość. Obrączka to ślub, listek - staropanieństwo, moneta - bogactwo, a pusta filiżanka - nowy rok bez zmian.

Gdzie zabrać pociechę na oryginalną imprezę

  • Centrum Małego Człowieka zaprasza w sobotę, w godz. 17-18.30 do Sali Zabaw przy ul. Kaukaskiej 2 na wróżby, zabawę taneczną, warsztaty plastyczne robienia amuletów, malowanie buziek i słodki poczęstunek. Bilety: 20 zł. Rezerwacja tel. 022 428 55 39.
  • Bam Bam Studio (al. KEN 20 lok. U3) w sobotę w godz. 14-15.30 zaprasza na andrzejki pełne wróżb i figli. Najmłodsze dzieci i przedszkolaki dowiedzą się, co to jest czarodziejska sztuczka i poznają tajemnice swojego imienia. Wstęp: 35 zł. Zapisy tel. 0603-11-70-40.
  • W salonie Traffic Club (ul. Bracka 25) całe rodziny mogą bawić się na familijnych andrzejkach. W niedzielę, od godz. 14 andrzejkowi solenizanci: Justyna, Maura, Marta, Andrzej i Konstanty, otrzymają specjalne rabaty. Na magicznych warsztatach w godz. 14-18 (II piętro) dzieci nauczą się wróżyć, a starsze rodzeństwo i rodzice będą mogli wysłuchać koncertu Agi Zaryan (godz. 17, III piętro). Wstęp wolny.
  • Prywatne przedszkole Tęczowy Domek zaprasza wszystkie przedszkolaki na otwartą imprezę "Andrzejkowe wróżby" (ul. Królowej Marysieńki 23) w poniedziałek, o godz. 15. Na dzieci czekają wróżby, czary, tańce i konkursy. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, potwierdzenie tel. 0608 59-95-77.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE