Przenieś się w trójwymiarowy świat kina

2009-11-07 1:00

Gdy za oknami jesienny deszcz, ciemno i ponuro, zabierz swoje dziecko w podróż do bajkowego świata trójwymiarowego kina.

- Ale super! - woła Zuzia Grylewicz (9 l.). Siedzi w kinowym fotelu, ale wydaje jej się, że może chwycić w ręce kolorowe rybki, żółwie i podwodne rośliny. Otaczają ją morskie fale, wszędzie latają bąbelki, czuje podmuchy wiatru i morską bryzę. Ale wystarczy zdjąć na chwilę specjalne okulary, żeby ten magiczny świat zniknął tak szybko, jak się pojawił. Jak to możliwe?

To po prostu kino wielowymiarowe. Tutaj widz nie tylko ogląda film, ale też czuje wiatr, zapach, a kinowy fotel kołysze się razem z morskimi falami lub biegnącymi jakby na wyciągnięcie ręki zwierzętami. To mocne przeżycie nawet dla dorosłego! Gdy wielki rekin płynie prosto w naszą stronę, odruchowo zamykamy oczy.

- Powiem mojej klasie, żebyśmy poszli tu na wycieczkę! - mówi zachwycona Zuzia. Za bilet do Kina Extreme 5D (Fort Wola, Połczyńska 4) dzieci do lat 12 zapłacą 12 zł w ciągu tygodnia (w piątek do godz. 17), w weekend - 16 zł, młodzież szkolna - 14 i 18 zł, dorośli - 16 i 20, a dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie.

W Warszawie znajdziemy też inne filmy wielowymiarowe. Na przykład w Cinema Park (Powstańców Śląskich 126a) w ruchomym kinowym fotelu dowiemy się, jakim przeżyciem jest trzęsienie ziemi. Jest też sporo ofert 3D - to znaczy, że obraz oglądany przez specjalne okulary jest trójwymiarowy, ale nie ma ani trzęsącego się fotela, ani podmuchów wiatru.

Największy wybór czeka nas w Imaksie (Sadyba Best Mall, Powsińska 31) - dzieci mogą wybierać spośród "Mumii", "Dinozaurów", "Pod taflą oceanu" czy "Afrykańskiej przygody". Uczniowie i emeryci zapłacą za bilet 21 zł, dorośli - 25. Osoby w większych grupach - po 17 zł. W paru stołecznych kinach - takich jak Nove Kino Praha, Multikino, Silver Screen, Wisła, Cinema City - oprócz filmów "zwyczajnych" wyświetlane są też wersje trójwymiarowe. Przy nazwie filmu mają oznaczenie 3D.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają