Słoiki z Wilanowa dla Dominika i Patryka! Akcja charytatywna rusza już 11 grudnia

2021-12-06 15:35
Słoiki z Wilanowa dla Dominika i Patryka
Autor: mat.prasowe

Już 11 grudnia przy ulicy Klimczaka 1 w Warszawie odbędzie się kolejna już edycji wilanowskiej akcji charytatywnej, która w bieżącym roku zorganizowana jest wyjątkowo na rzecz dwóch Bohaterów: Dominika i Patryka.

Akcja charytatywna pod nazwą: Słoiki z Wilanowa dla Dominika i Patryka będzie już siódmą edycją, której głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom z dzielnicy Wilanów. W wyniku wszystkich dotychczasowych akcji, dzięki zaangażowaniu olbrzymiej ilości osób, podczas wszystkich finałów udało się pozyskać setki tysięcy złotych na rehabilitację, leczenie i zakup różnych artykułów niezbędnych do życia dla potrzebujących dzieci. Celem tegorocznego wydarzenia jest zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dla Dominika Woźniaka i Patryka Szczuki

Dominik i Patryk potrzebują naszej pomocy!

Patryk Szczuka to 17-letni licealista z Wilanowa, kiedyś pełen marzeń i planów, które już nigdy nie będą mogły być zrealizowane, został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku doznał wielu bardzo poważnych obrażeń, w wyniku których nie słyszy na prawe ucho oraz po prawej stronie czaszki ma ubytek wielkości dłoni. Patryk jest jednak bardzo dzielny i udało mu się stanąć na nogi, ponownie nauczył się przełykać, je już samodzielnie kanapkę. Jednak nadal jeszcze musi się nauczyć wielu rzeczy, tak prostych i oczywistych dla osób zdrowych, jak chodzenie, siedzenie, mówienie, czy mycie się. W styczniu 2022 roku Patryk będzie miał operację rekonstrukcji czaszki, w późniejszym terminie operację ucha oraz szczęki. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej, logopedyczne i psychologicznej to ok. 10 000 zł. Patryk w najbliższych 3-4  latach będzie wymagał intensywnej terapii. Zebrane środki zapewnią mu szybszy powrót  do szkoły, do kolegów, do nowych marzeń, po prostu do normalnego funkcjonowania.

Dominik Woźniak ma 4,5 roku. Jest przedszkolakiem uczęszczającym do Przedszkola nr 420 "Nasza Bajka" z warszawskiego Wilanowa. Chłopczyk na co dzień żyje w zgodzie z bólem, ponieważ ma metalowe rusztowanie wbite w kości lewej nóżki. Dominik ma niedorozwój lewej nogi. Kiedy został adoptowany 2 lata temu groziła mu amputacja lewej  nóżki. Dziś ma cudownych, kochających go bezgranicznie  rodziców, którzy na leczenie wydali już około 1 mln zł.  Ale niestety bez kolejnych kosztownych operacji nie uda mu się wydłużyć nóżki. Dominik szykuje się do kolejnych operacji (której koszt wraz z rehabilitacją   to około 500 000zł.).

Pomóżmy wspólnymi siłami rodzicom w walce o zdrowie ich dzieci, by ich życie stało się normalne, spokojne i radosne i wolne od bólu. Dla chłopców musimy zebrać środki finansowe w wysokości około 650 tysięcy złotych!!!

Tu pomaga cała Polska!

Akcja charytatywna "Słoiki z Wilanowa..." organizowana jest już od 2014 roku i stała się w Wilanowie tradycją lokalną, która zyskuje coraz większe uznanie oraz rangę. Angażuje wiele osób ze świata kulturalnego, mediów, przedstawicieli biznesu, polityki i innych Osobistości. Tu pomaga CAŁY WILANÓW i CAŁA POLSKA! Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!

Na Facebooku Słoiki z Wilanowa pojawiać się będą na bieżąco informacje o: atrakcjach które czekają na odwiedzających oraz firmach z Wilanowa i osobistościach włączających się w akcje poprzez przekazywanie „słoików” i innych rzeczy, które zostaną zlicytowane na aukcjach i/lub podczas finału na terenie placu rekreacji przy Royal Wilanów. Wszystko zależeć będzie jednak od sytuacji pandemicznej, ponieważ akcja pierwotnie planowana jest w realu ale jeśli coś się zmieni zostanie przeniesiona do sieci.

Gospodarzami i Organizatorami wydarzenia są: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego, Monika Wiącek, Dyrektor Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka”, Jolanta Kuźmińska, a także mieszkańcy Dzielnicy Wilanów w Warszawie. Akcja charytatywna jest objęta honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów Pana Ludwika Rakowskiego.

SŁOIKI z WILANOWA dla DOMINIKA i PATRYKA

11 grudnia 2021 r.  (sobota) – w godzinach od 11.00 do 14.00

miejsce: plac rekreacyjny przy Royal Wilanów, przy ul. Klimczaka 1, 02-972 Warszawa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE