Szok w Radości! Suczka jadła karton z głodu. Wstrząsający widok ZDJĘCIA

2021-12-04 11:46
Szok w Radości. Suczka jadła karton z głodu. Dramatyczny widok
Autor: Facebook, Fundacja Futrzaki Szok w Radości. Suczka jadła karton z głodu. Dramatyczny widok

W głowie się nie mieści, jak okrutny może być człowiek. W środę Fundacja Futrzaki interweniowała w Radości, by uratować około 19-letnią sunię, która mieszkała w przerażających warunkach. Skrajnie zaniedbany pies z głodu jadł karton! Trwa walka nie tylko o zdrowie zwierzaka, ale o jego życie. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Starsza sunia przeżyła prawdziwe piekło. Około 19-letni pies mieszkał w kartonie ustawionym na betonie przy gołębniku na posesji w Radości. Podłoga pudła, które służyło zwierzęciu za schronienie, była wygryziona. Sunia jadła karton z głodu! W misce zamiast jedzenia czy wody były liście.

Na dramat zwierzęcia uwagę zwrócił pracownik MOPS, który podczas kontroli zauważył stojący na zimnie karton i niewielką istotę w środku. Wieczorem 1 grudnia sunia została odebrana od bezdusznego właściciela przy udziale policji, Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego i przewieziona do Natolińskiej Lecznicy Weterynaryjnej.

"Od kiedy pomagamy zwierzętom, nie widzieliśmy jeszcze takiego dramatu. Pies ważący 6 kg, z czego połowa wagi to guzy na obu listwach mlecznych. Obecnie trwają badania, rokowania są bardzo słabe" - informowała w mediach społecznościowych Fundacja Futrzaki, która zajęła się skrajnie zaniedbaną sunią.

Niestety, mimo natychmiastowej reakcji służb na zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem, życia starszego, schorowanego psa nie udało się uratować. "Zmarła w lecznicy, po prostu zasnęła. Poczuła ciepło, spokój" - poinformowała „Super Express” Fundacja Futrzaki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

W poniższej galerii znajdują się zdjęcia z interwencji. Niektóre z nich są naprawdę drastyczne i nieodpowiednie dla wrażliwych osób. Jednak idealnie obrazują to, do jakiego okrucieństwa względem bezbronnego zwierzęcia zdolny jest człowiek.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny zostać zaostrzone?
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE