Szok! Wystarczył jeden dzień, by doszczętnie ogołocić auto. Trzy osoby mają kłopoty [ZDJĘCIA]

2021-09-27 9:46
Szok! Wystarczył jeden dzień, by doszczętnie ogołocić auto. Trzy osoby mają kłopoty
Autor: Komenda Stołeczna Policji Szok! Wystarczył jeden dzień, by doszczętnie ogołocić auto. Trzy osoby mają kłopoty

Z ulic Warszawy zniknęła osobowa kia. Poszukiwania rozpoczęli policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP. Na trop zguby trafiono już po jednym dniu od zgłoszenia. Mundurowi odnaleźli samochód, który był już częściowo zdemontowany. Po pościgu zatrzymali trzech podejrzanych o paserstwo tego auta i zabezpieczyli mazdę, którą jechali. Dwóch 28-latków i 29-latek usłyszeli zarzuty paserstwa.

Dzień po kradzieży kia z terenu Warszawy policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością samochodową w naszej komendzie przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP zabezpieczyli częściowo zdemontowane auto i zatrzymali 3 podejrzanych o paserstwo mężczyzn.

- Wcześniej policjanci pozyskali informacje operacyjne na temat miejsca, gdzie pojazd może się znajdować oraz osób, które najprawdopodobniej przyjęły auto do przechowania i demontażu - mówi nadkom. Joanna Węgrzyniak i dodaje: -  Policjanci musieli działać bardzo szybko, przede wszystkim dlatego, by nie dopuścić do całkowitej rozbiórki samochodu.

Zobacz koniecznie: Koszmar 27-latki w ciąży. Agresywna kobieta wyrzuciła ją na bruk!

Po przeprowadzeniu niezbędnych sprawdzeń i ustaleń funkcjonariusze pojawili się we wskazanym kompleksie leśnym, gdzie odnaleźli częściowo już zdemontowaną skradzioną kia. Chwilę później zauważyli mazdę, którą zgodnie z posiadanymi informacjami, mieli poruszać się podejrzewani paserzy. Ci na widok radiowozów uciekli. Cała trójka wpadła w ręce stróżów prawa po krótkim pościgu. Jak się okazało, mazda którą jechali nosiła znamiona ingerencji w pola numeryczne. Samochód ten również został zabezpieczony i zostanie poddany szczegółowym badaniom przez biegłego, by wyjaśnić, czy nie pochodzi z przestępstwa.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością samochodową zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawili zatrzymanym zarzuty paserstwa.

Zobacz także: Halina przelała złodziejom 50 tys. złotych. Nowa metoda oszustwa "na inwestora"

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą
Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE