Tak Iga Świątek napisała maturę. Jeden egzamin kompletnie jej nie poszedł

2020-08-13 8:56 JWa
Iga Świątek
Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek nigdy nie ukrywała roli edukacji w swoim życiu. Jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek na świecie zawsze przykładała się do szkolnych obowiązków i nic dziwnego, że egzamin maturalny, który pisała w tym roku, był dla niej ogromnym przeżyciem. Okazało się, że poszło jej bardzo dobrze. Rozczarowana była wynikiem tylko z jednej maturalnej próby.

Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że jest wszechstronnie uzdolniona i to nie tylko na korcie! Na sportowych arenach popisuje się całym arsenałem zagrań, ale wygląda na to, że w szkole również przykładała się do zajęć ze wszystkich przedmiotów. Świadczą o tym jej wyniki matury, które opublikowała w mediach społecznościowych. 19-letnia tenisistka z Raszyna pochwaliła się, że maturę zdała naprawdę dobrze. Tym bardziej, że w tym roku według statystyk egzamin dojrzałości oblało aż 25% zdających. Tymczasem Iga Świątek poradziła sobie śpiewająco. Nieco zmartwił ją tylko jeden wynik.

Organizatorzy US Open obawiają się... ŚMIERCI tenisistów?! Zawodnicy muszą podpisać DZIWNY dokument

Część podstawowa nie sprawiła polskiej sportsmence żadnego kłopotu. Iga Świątek maturę podstawową z języka polskiego zdała na 83%, a jeszcze lepiej poszło jej z matematyki i języka angielskiego. Na egzaminach z tych przedmiotów nie popełniła żadnego błędu i wyszła ze 100% dobrych odpowiedzi. Nastolatka ma za sobą także rozszerzenia z matematyki i angielskiego.

Siostry Radwańskie na śniadaniu. Towarzyszył im Jakub [ZDJĘCIE]

Język obcy, którym Iga Świątek jako tenisistka posługuje się biegle, zdała na 96%. Nieco gorzej poszło jej z matematyki rozszerzonej. Ten egzamin Iga Świątek zdała na 66% i sama nie ukrywała, że wynik stanowi rozczarowanie. "Tutaj liczyłam na więcej" - napisała w mediach społecznościowych.

Maciej Rosołek zagra w tenisa z Igą Świątek!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.