Warszawa. Gwiazdy zaśpiewają dla kobiet na Marszu Różowej Wstążki

2013-10-04 4:00

Już po raz szesnasty w sobotę spod Hotelu Bristol wyruszy stołeczny Marsz Różowej Wstążki. Charytatywny spacer skończy się na Podzamczu, gdzie wystąpią Anna Wyszkoni (33 l.), Natalia Kukulska (37 l.) oraz Patrycja Markowska (34 l.).

Spacer jest elementem ogólnopolskiej Wielkiej Kampanii Życia - Avon kontra rak piersi. Rozpocznie się o godz. 12 i wyruszy spod Hotelu Bristol. Potem przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Senatorską, Podwalem, Boleść, by dojść do ul. Rybaki i Parku Fontann.

Tam od godz. 13 uczestniczki wydarzenia będą miały możliwość wykonania darmowego USG piersi - po raz pierwszy z wykorzystaniem ultranowoczesnego aparatu USG EPIQ.

Patrz też: Rak piersi - możesz wygrać

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. Znajdą się wśród nich porady osobistego trenera, żywieniowe i zdrowotne oraz kącik animacji dla dzieci.

Na zakończenie na scenie ustawionej na Podzamczu warszawiacy zobaczą swoje ulubione gwiazdy: Annę Wyszkoni (godz. 14.20), Patrycję Markowską (godz. 15.40) oraz Natalię Kukulską (godz. 17.20). Na scenie pojawią się też ambasadorki Wielkiej Kampanii Życia - Aneta Zając (31 l.) oraz Anna Nowak-Ibisz (46 l.).

Z kolei w niedzielę w godz. 10-18 na Rynku Nowego Miasta odbędzie się 11. Warszawskie Święto Chleba. Na kiermaszu pieczywa mistrzów piekarstwa będzie można kupić wspaniałe chleby, bułki i rogale.

Zobacz: Sprawdź, czy grozi Ci rak. Uratuj życie!

Nie zabraknie też miodów, wędlin i serów, sękaczy i oscypków, oraz różnego rodzaju ceramiki. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach lepienia figurek z ciasta chlebowego. O godz. 16 na scenie pojawi się gwiazda - zespół Alter Etno.

Udział w obu imprezach jest bezpłatny.