Wszedł do szkoły, pocałował dziecko. Policja zatrzymała 34-letniego Ukraińca

2021-11-20 7:27

34-latek z Ukrainy, który zaczął głaskać po głowie i całować małą dziewczynkę w Szkole Podstawowej nr 94 w Warszawie, został zatrzymany przez policję. Do zarzucanych czynności miał dopuścić się na początku listopada w szkole na ul. Cietrzewia. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, tłumaczył policji, że zrobił to, bo tęsknił za swoimi dziećmi.

Zdarzenie miało miejsce 2 listopada w Szkole Podstawowej nr 94 na ul. Cietrzewia w Warszawie. Mężczyzna miał dostać się niepostrzeżenie do szkoły wraz z grupą dzieci i wejść z nimi do znajdującej się w piwnicy szatni. Tam na oczach innych dzieci dotykał i całował w głowę małoletnią dziewczynkę. Przerażone dzieci pobiegły po pomoc i powiedziały o wszystkim woźnemu. Przybyły na miejsce patrol policji wylegitymował go i puścił wolno. - Naruszenie nietykalności jest ścigane z oskarżenia prywatnego, dlatego mężczyzna został wypuszczony - przekazał wtedy podkom. Karol Cebula z policji. Oskarżenie wpłynęło 4 listopada.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w piątek, 19 listopada, w Otwocku. - Z zatrzymanym zostaną  przeprowadzone czynności. Prokurator przedstawi mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej małoletniej, zostanie również podjęta decyzja co do środków zapobiegawczych - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury, Aleksandra Skrzyniarz. 

Dwa incydenty w ciągu miesiąca

W szkole podstawowej przy ul. Cietrzewia w ciągu miesiąca doszło do dwóch incydentów pedofilskich. 23 września do bawiących się w parku nieopodal szkoły dzieci podszedł obcy mężczyzna. Zaczął się obnażać i onanizować na oczach uczniów. 46-letni  Białorusin został złapany przez woźnego i jednego z rodziców. Drugim zdarzeniem, było napastowanie uczennicy przez 34-letniego Ukraińca w szatni. Zbulwersowani rodzice twierdzili wtedy, ze szkoła nie radzi sobie z bezpieczeństwem, a dyrektorka placówki zaniedbuje swoje obowiązki.

Sonda
Jaka kara powinna spotkać pedofila?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE