Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020 - kiedy oglądać niezwykłe zjawisko?

2020-07-03 6:05 A.D.
Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020 - kiedy oglądać niezwykłe zjawisko?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Różnorodne zjawiska astronomiczne obserwować może w przeciągu całego roku. Gdy Ziemia znajduje się między Słońcem, a Księżycem będącym w pełni możemy mówić o zaćmieniu Księżyca. Będziemy mogli być jego świadkami już na początku lipca! Kiedy oglądać niezwykłe zjawisko? Jak będzie wyglądać? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule!

Półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca będziemy mogli oglądać już na początku lipca. Zjawisko widoczne jest tylko podczas pełni księżyca, która w drugim letnim miesiącu. Pełnia Koźlego Księżyca będzie miała miejsce 5 lipca. Nazwana została tak już w dawnych czasach. Skąd bierze się to nietypowe określenie księżyca? Kozły, czyli samce sarny, zrzucają co roku poroże, które zaczyna im odrastać właśnie w lipcu, stąd indiańska nazwa lipcowej pełni księżyca. Pełna księżyca w lipcu nazywana jest również Pełnią Burz, a to w związku z ich ilością w tym gorącym miesiącu. Sienna Pełnia - od lipcowych zbiorów, to trzecia i najrzadziej używana z nazw.

Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020 - kiedy oglądać niezwykłe zjawisko?

Zaćmienie najlepiej widoczne będzie o godz. 04:30 w nocy. Warto zatem nastawić budziki i przygotować się do obserwacji. Zjawisko potrwa zaledwie kilka minut więc trzeba być czujnym. Widoczne będzie gołym okiem przy sprzyjającej pogodzie.

#gaszynchallenge Straży Miejskiej w Lesznie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.