PRZEMOC

i

Autor: Pixabay

Koszmar rodziny

Znęcał się nad dziećmi. W pijackim szale groził żonie, że ją zabije. Zatrzymała go policja w Legionowie

2022-12-28 8:03

Policjanci z Legionowa zatrzymali 38-latka, który znęcał się nad rodziną! Pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał i poniżał członków rodziny. Swojej partnerce groził pozbawieniem życia. Po interwencji policji trafił do celi. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajęła się prokuratura.

Legionowo. Znęcał się nad rodziną. Grozi mu 5 lat więzienia 

Legionowscy policjanci po jednej z interwencji domowych zatrzymali 38-latka. - Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału prokurator zastosował wobec 38-latka policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym przebywał razem z kobietą i dziećmi – mówi kom. Justyna Stopińska z policji w Legionowie. Teraz agresor odpowie za swój czyn. Kodeks karny przewiduje w takim przypadku nawet 5 lat pozbawienia wolności.

„Sprawcy przemocy w rodzinie często starają się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a pewność sprawcy systematycznie się zwiększa. - mówi kom. Stopińska. Policjanci apelują, aby osoby dotknięte tragedią nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji. - "Pamiętajmy, że policjanci zawsze są w gotowości do niesienia pomocy ofiarom przemocy domowej. Nie bądźmy także obojętni jeżeli wiemy, że osobie z naszego otoczenia np. sąsiadowi dzieje się krzywda, nie czekajmy, powiadommy Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej” – informuje policja.

Sonda
Jak oceniasz działania legionowskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany