Sylwia Gliwa, reklama UPC

i

Autor: UPC Polska/YouTube

Skarżą się na biust Sylwii Gliwy w reklamie

2016-10-12 13:54

Sylwia Gliwa, aktorka znana z serialu "Na Wspólnej", występuje także w reklamie sieci UPC. Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga na jeden ze spotów, który miałby dyskryminować kobiety. Wszystko przez wydatny biust Gliwy!

Sylwia Gliwa, aktorka z hitu TVN "Na Wspólnej" jest twarzą kampanii reklamowej firmy UPC. Wraz z superbohaterską rodziną reklamuje pakiet Internetu, usług telefonicznych oraz sieci kablowej. Reklama pojawia się w różnych mediach, głównie jednak w telewizji. Aktorka ubrana jest w obcisły kostium z głębokim dekoltem, eksponującym jej piersi. Widzom jednak nie podoba się jej superbohaterski wizerunek!

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga. Według oponentów spotu, reklama poniża kobiety. - Spot reklamowy przedstawia kobietę z wyeksponowanym biustem dużego rozmiaru, która z zasłoniętymi oczami wybiera promocję. Uważam, że reklama kreuje obraźliwy wizerunek kobiety jako bezmyślnej konsumentki, która nie wie, co kupuje a jej głównym atutem jest duży biust, który ponadto w żaden sposób nie jest powiązany z reklamowanym produktem - pakietami telewizji kablowej - przytacza treść skargi serwis Wirtualnemedia.pl.

Jak z zarzutów tłumaczy się firma UPC? - Owszem, Sylwia Gliwa jest ubrana w strój eksponujący jej sylwetkę, niemniej przyjęcie, iż jej "głównym atutem" jest duży biust, jest mocno subiektywne. Reklama nie epatuje nagością, jej bohaterka nie wykonuje żadnych wulgarnych bądź dwuznacznych ruchów, skutkiem czego konsument mógłby czuć się zdegustowany - czytamy w odpowiedzi firmy przytaczanej na Wirtualnemedia.pl. - Wręcz przeciwnie, przeciętny odbiorca przedmiotowej reklamy równie dobrze, a nawet przede wszystkim, może zwrócić uwagę na ładną twarz bądź smukłą sylwetkę aktorki, która zachwala pakiety reklamowe -  napisano w oświadczeniu. KER odrzuciła zastrzeżenia widzów. Według członków komisji, reklama nie dyskryminuje w żaden sposób kobiet.

Zobacz: Sylwia Gliwa kusi ciałem na wakacjach - "Bawiłam się w kałużach!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany