YT Niezapomniani - Tragiczny los gwiazd Playboya

i

Autor: SE Hej, poproszę o tradycyjną miniaturę poziomą do 2 mb na YT Niezapomnianych Tytuł: Tragiczny los gwiazd "Playboya" i mniejszymi: narkotyki, morderstwo, samobójstwo Na grafice wydekoltowane Jayne Mansfield, Marilyn Monroe i Dorothy Stratten

WIDEO

Tragiczny los gwiazd "Playboya". Okrutne morderstwo, narkotyki i samobójstwo. Niezapomniani

2023-04-26 15:06

W programie "Niezapomniani. Cmentarne historie" czas na modelki "Playboya", które zmarły młodo, często w tragicznych okolicznościach. W pierwszym odcinku gwiazd, które pozowały nago przed obiektywem aparatu, przedstawimy ikony seksu XX wieku - Marilyn Monroe i Jayne Mansfield. Będzie także o makabrycznej śmierci zaledwie 20-letniej Dorothy Stratten.

Hugh Hefner (1926-2017) - twórca "Playboya". Jego prochy spoczywają na cmentarzu Westwood Memorial Park w Los Angeles, obok grobu Marilyn Monroe.

Marilyn Monroe (1926-1962) - amerykańska modelka i aktorka, ikona seksu XX wieku. 4 sierpnia 1962 po godz. 20:00 rozmawiała telefonicznie z aktorem Peterem Lawfordem, który dostrzegł niepokojące zachowanie aktorki - bełkotała, a jej głos stawał się coraz słabiej słyszalny. Zaalarmowana o tym fakcie Eunice Murray, gosposia Monroe, stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Potem Monroe odbyła jeszcze kilka innych rozmów telefonicznych. Około godz. 3:00 Murray się zorientowała, że w zamkniętej sypialni Monroe wciąż świeci się światło, o czym poinformowała Ralpha Greensona, terapeutę aktorki. Po przyjeździe na miejsce rozbił on szybę, aby dostać się do sypialni aktorki. W pomieszczeniu znalazł leżącą na łóżku nagą kobietę ze słuchawką telefoniczną w prawej dłoni, po czym stwierdził zgon Monroe. Przyczyną zgonu Monroe, według protokołu sekcji zwłok, było „ostre zatrucie barbituranami spowodowane przyjęciem nadmiernej dawki” – toksykolog wykrył we krwi aktorki cztery i pół promila barbituranów. Śmierć Monroe uznano za „prawdopodobne samobójstwo”.

Pogrzeb aktorki odbył się na cmentarzu Westwood Memorial w LA. Miał charakter prywatny. Podczas nabożeństwa ciało aktorki leżało w otwartej trumnie – częściowo odsłonięta, była ubrana w zieloną suknię Pucci i zielony szalik, a w jej dłoniach znajdowała się wiązanka różowych róż od baseballisty Joe DiMaggio, który zorganizował pogrzeb byłej żony.

Jayne Mansfield właśc. Vera Jayne Palmer (1933-1967) - amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka. Jedna z pierwszych Playmates magazynu Playboy. Nazywano ją największą rywalką Marilyn Monroe. 29 czerwca 1967 Jayne, Sam Brody (jej adwokat i partner), ich kierowca Ronnie Harrison oraz troje z czworga dzieci – Miklós, Zoltán i Mariska – wyjechali z Biloxi w Buicku Electra 225. Jechali w kierunku Nowego Orleanu, gdzie Jayne kolejnego dnia miała wystąpić w Midday Show stacji WDSU. Buick z dużą prędkością uderzył w tył ciągnika, który zwolnił za ciężarówką rozpylającą środki owadobójcze. Troje dorosłych siedzących z przodu zginęło na miejscu. Dzieci śpiące na tylnym siedzeniu przeżyły z niewielkimi obrażeniami. W mediach pojawiła się szokująca informacja jakoby Mansfield uległa dekapitacji. Plotka okazała się jednak kłamstwem. W rzeczywistości aktorka doznała poważnych uszkodzeń głowy.

Pogrzeb aktorki odbył się na cmentarzu Fairview w Pen Argyl w stanie Pensylwania i miał charakter protestancki. Na płycie na cmentarzu Hollywood Forever, gdzie znajduje się symboliczny grób seksbomby, błędnie umieszczono rok urodzenia aktorki.

Jayne Mansfield miała trzech mężów. Jej córka, Jayne Marie Mansfield (ur. 1950) wystąpiła w Playboyu w lipcu 1976. Druga córka, Mariska Hargitay (ur. 1964) także jest aktorką. Jest córką kulturysty i aktora Mickeya Hargitaya (1926-2006).

Tragiczna śmierć gwiazd filmów porno. Były młode i niezwykle zagubione. Niezapomniani

Dorothy Stratten właśc. Dorothy Ruth Hoogstraten (1960-1980) - aktorka i modelka. Debiutowała jako nastolatka, występując w telewizyjnym odcinku „Fantasy Island” w 1978 roku. Paul Snider, kanadyjski promotor nocnych klubów, z którym się związała, zmusił ją do rozbieranych zdjęć w Playboyu. Wybrana Playmate sierpnia 1979. Para wzięła szybki ślub. W 1980 roku zaproponowano jej główną rolę w filmie "Galaxinie”. Na planie produkcji nawiązała bliższą znajomość z reżyserem, Peterem Bogdonavichem. Małżonkowie rozstali się, a Snider wynajął prywatnego detektywa by śledził jego żonę. Potem zwabił swoją żonę do ich domu i zastrzelił ją, po czym popełnił samobójstwo.

Trzy lata po śmierci Stratten powstał film inspirowany jej życie, "Star 80", z rolą Mariel Hemingway, wnuczką Ernesta Hemingwaya. Bogdonavich napisał także książkę o swojej młodej kochance pt. "Zabicie jednorożca: Dorothy Stratten, 1960-1980". W 2019 roku powstał serial o tragicznie zmarłej gwieździe Playboya. Dorothy Stratten została pochowana w Westwood Memorial Park w Los Angeles

Janna Rasskazova (1990-2019) - rosyjska modelka, zmarła po tym, jak zakrztusiła się lekiem, który miał jej pomóc w dojściu do siebie po kilkudniowej imprezie.

Katie May (1981-2016) - modelka zmarła w wyniku udaru

Ashley Mattingly (1987-2020) - była uzależniona od alkoholu, w 2016 roku wjechała wózkiem golfowym w samochody. Była wówczas pod wpływem alkoholu. Byla także ofiarą przemocy ze strony swojego chłopaka. Popełniła samobójstwo Pochowana na cmentarzu Malakoff w Teksasie.

Linne Nanette "Nancy" Ahlstrand Snowbarger (1930-1967) - modelka i aktorka, Playmate lipca 1958. Zmarła na raka. Pochowana na cmentarzu Hollywood Forever.

Tonya Joy "Alice" Crews (1941-1966) - modelka Playboya, Playmete marca 1961. Pochowana na Forest Lawn Memorial Park w Cypress, stan Kalifornia

Diana Lee “Paige” Cotterell Young (1944-1974) - Playmate listopada 1968. Zmarła z powodu przedawkowania środków nasennych.

Cassandra Lynn Jensen D'Elia Hensley (1979-2014) - Playmate lutego 2006. Wystąpiła w serialu telewizyjnym Bikini Destinations w 2008 roku. Została znaleziona martwa z powodu przedawkowania narkotyków w wannie, w domu przyjaciela w Los Angeles.

Drugi odcinek "Niezapomnianych" o modelkach "Playboya" już za tydzień.

Tragiczny los gwiazd "Playboya". Narkotyki, morderstwa i samobójstwa. Niezapomniani