Koniec 1 z 10 w TVP? Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. Jego słowa zastanawiają

2021-04-22 21:56 sylwiab AS.
Jeden z dziesięciu, TVP, Tadeusz Sznuk
Autor: Facebook/Jeden z dziesięciu Jeden z dziesięciu, TVP, Tadeusz Sznuk

Od 27 lat program "Jeden z dziesięciu" jest stałym elementem ramówki TVP i wciąż cieszy się sporą popularnością. Ostatni odcinek wzbudził wiele emocji wśród widzów po słowach, które wypowiedział na pożegnanie prowadzący Tadeusz Sznuk, z których fani wywnioskowali, że to koniec teleturnieju. Centrum Informacji TVP wydało już w tej sprawie oświadczenie, z którego wynika, że trwają ostre negocjacje z producentami programu. Poznajcie szczegóły.

Widzów w wielką konsternację wprawiły słowa, które wypowiedział Tadeusz Sznuk pod koniec ostatniego odcinka poprzedniej edycji teleturnieju "Jeden z dziesięciu". 

- Zwycięzcy, widzom dziękujemy za obecność. I to koniec - powiedział Tadeusz Sznuk, a zdumieni widzowie zauważyli, że po raz pierwszy nie pojawiła się plansza z adresem, pod który widzowie mogą wysyłać swoje zgłoszenia do programu. 

Informacje o tym, że to koniec programu "Jeden z dzisięciu" poruszyły fanów produkcji i media. Według doniesień WP od dłuższego czasu współpraca między TVP i producentem teleturnieju Euromedia TV stawała się coraz bardziej trudna. Dziennikarze skontaktowali się z Tadeuszem Sznukiem. Chcieli dowiedzieć się, czy to naprawdę koniec teleturnieju, który oglądaliśmy przez 27 lat.

- Nie mogę nic na ten temat powiedzieć. Telewizja jest dla mnie nieodgadnioną instytucją - odpowiedział im Tadeusz Sznuk.

TVP wydało oświadczenie ws. teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Przyszłość programu stanęła pod znakiem zapytania

TVP wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że dalej zamierza emitować teleturniej "Jeden z dziesięciu". Widzowie zobaczą powtórki programu, ale to czy powstaną nowe odcinki w głównej mierze zależy od efektów negocjacji z produkcją teleturnieju, która przedstawiła oczekiwania, na które TVP nie zamierza przystać.

NIE PRZEGAP: Niemal nikt nie wie, kim w życiu prywatnym jest Tadeusz Sznuk. Prawda o jego żonie zszokuje wielu!

- W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego. Taki model współpracy i produkcji dawał uprzywilejowaną pozycję producentowi i możliwość eskalowania przez niego coraz korzystniejszych warunków produkcji audycji, które to audycje wypromowała na swoich antenach TVP - czytamy w oświadczeniu telewizji publicznej. 

- Od kilku lat polityka Telewizji Polskiej przewiduje budowanie własnej podmiotowości jako producenta i w związku z tym jej celem jest rozwijanie głównie tych produkcji, do których posiada prawa. Telewizja Polska dokonała już w ostatnich latach zmiany modelu produkcji kilku znanych i lubianych audycji, np.: „Va banque", „Jaka to melodia?”, „Koło fortuny" oraz rozwija lub wprowadza nowe, do których posiada prawa np.: „Szansa na sukces”, ,,Dance Dance Dance", „To był rok!”, „Sanatorium miłości”. W przypadku formatów, do których prawo posiada producent zewnętrzny, np. „Jeden z dziesięciu”, produkcje takie są i mogą być kontynuowane przez TVP jedynie wówczas, kiedy producent akceptuje w pełni partnerskie zasady współpracy i nie eskaluje oczekiwań ponad obecnie obowiązujące w TVP standardy - tłumaczy Centrum Informacji TVP.

- Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, czego z pewnością oczekują również Widzowie - oświadczyło TVP. 

Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą mogły przyjmować klientów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze