Andrzej Krzywy z De Mono obnaża bolesną prawdę: W pandemii pracuję fizycznie na budowie, nie jestem jakąś "obs*aną gwiazdą"

Andrzej Krzywy z De Mono
Autor: fot. WBF

Andrzej Krzywy to wokalista zespołu De Mono. Kultowy zespół zapisał się na kartach polskiej muzyki takimi hitami jak "Statki na niebie", "Kochać inaczej", "Wszystko na sprzedaż" czy "Znów jesteś ze mną". Niestety, wielka sława okazała się być niczym w dobie pandemii. Artyści nie koncertują, czyli nie zarabiają. Andrzej Krzywy obnażył bolesną prawdę o swoim życiu oraz codzienności wielu innych artystów: "W pandemii pracuję fizycznie na budowie, nie jestem jakąś "obs*aną gwiazdą" - mówił.

Andrzej Krzywy zabrał głos na temat artystów, którzy są kolejną grupą, których pandemia nie oszczędza. Udzielił wywiadu w Radiu Zet, w którym odniósł się do polskiego prawa i podsumował swoje obecne życie. Okazuje się, że wokalista zespołu De Mono nie ma lekko. Ze sceny przeniósł się na budowę i nie prędko wróci do fanów z mikrofonem w ręku: - Razem z grupą De Mono mieliśmy zagrać koncert 30 maja, jednak został przeniesiony przez niepewną sytuację pandemiczną - zaczął. Odniósł się też do prawa, które uważa za absurdalne: - Mógłbym grać solo z kasetą, ale z zespołem już nie mogę. Teoretycznie, gdybym nazwał nasz występ kabaretem, to już moglibyśmy wystąpić. To jest paranoja i trochę oszukaństwo. 

Andrzej Krzywy z De Mono o pandemii i pracy na budowie

Okazuje się, że zespół De Mono w 2020 roku wystąpił na scenie jedynie 2 razy. Bez pandemii grali 60 koncertów w roku. Ta trudna sytuacja zmusiła Andrzeja Krzywego do pracy na budowie: - Pomagam mojemu szwagrowi, który jest cieślą i konstruuję drewniane budowle. Pracuję fizycznie na budowie (...) Może gdybym był kawalerem, to dałbym sobie radę. Jednak muszę utrzymać rodzinę. Nie chcę jedynie siedzieć w domu i myśleć, że sytuacja pandemiczna jest fatalna. (...) Nie jestem jakąś "obsraną gwiazdą", która będzie płakać, że ma źle. Staram się wspomagać domowy budżet - podsumował muzyk w Radiu Zet.

ZOBACZ: Milionerzy: Co to spleen? Odpowiedź na pytanie o fragment piosenki kultowego Maanamu nie taka oczywista

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze