Anna Jantar miałaby dziś 71 lat. Kukulska świętuje, lecz wspomina o nieprzyjemnym incydencie

2021-06-10 14:26 ksz
Anna Jantar miałaby dziś 71 lat. Kukulska ma niespodziankę dla fanów mamy
Autor: AKPA Anna Jantar miałaby dziś 71 lat. Kukulska ma niespodziankę dla fanów mamy

Uwielbiana przez słuchaczy Anna Jantar miałaby dziś 71 lat. Co roku fani piosenkarki z rozrzewnieniem wspominają postać damy polskiej piosenki. Córka zmarłej artystki, Natalia Kukulska dba o wizerunek mamy po jej śmierci. Czuwa nad jej dorobkiem, uczestniczy również w koncertach ku pamięci Jantar. Przy okazji 71. rocznicy urodzin Anny Jantar, Kukulska ogłosiła niespodziankę. Wspomniała również o przykrym incydencie. Zobaczcie, jak Natalia Kukulska świętuje urodziny mamy i co zapowiedziała.

Anna Jantar urodziła się 10 czerwca 1950 roku w Poznaniu jako Anna Szmeterling. Niezwykle uzdolniona piosenkarka czarowała swoim głosem w okresie PRL. Piosenki „Nic nie może wiecznie trwać”, „Staruszek świat”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tylko mnie poproś do tańca” to kilka z jej największych przebojów. Słuchacze pokochali Jantar również za jej osobowość i autentyczność. Piosenkarka była żoną Jarosława Kukulskiego i mamą Natalii Kukulskiej. 27 grudnia 1979 wyleciała w trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. 12 marca wystąpiła w klubie „Zodiak” w New Jersey, gdzie zagrała swój ostatni koncert przed śmiercią. Jej słowa ze sceny okazały się prorocze:

Drodzy państwo, witam i w zasadzie niestety, z przykrością stwierdzam także, że żegnam. Ponieważ śpiewam dzisiaj po raz ostatni (...) dla państwa i bardzo się cieszę i jednocześnie smucę trochę z tego powodu. Zaśpiewam dla państwa kilka piosenek ze swojego repertuaru. Będą starsze, nowsze... Oczywiście nie zabraknie zupełnych nowości. A rozpocznę piosenką, którą darzę szczególnym sentymentem, jako że przypomina mi ona początki mojej pracy estradowej. Piosenka o pięknym tytule, który może być także receptą na szczęście – „Żeby szczęśliwym być”.

Zginęła 14 marca 1980 około godziny 11:15 w katastrofie lotniczej.  

Groby rodzin gwiazd. Machalica, Holland, Młynarski, Szczuka, Damięcki. Niezapomniani

ZOBACZ: Olga Frycz w ciąży. Nie boi się samodzielnego macierzyństwa. Zdradziła płeć i imię dziecka!

Kukulska świętuje urodziny mamy. Ma niespodziankę, lecz wspomina o przykrym incydencie

Natalia Kukulska opublikowała zdjęcie mamy na Instagramie. Wokalistka podpowiada, jak fani Jantar mogą świętować ten dzień i ma dla nich niespodziankę:

Można posłuchać… można ciepło wspomnieć, można pooglądać fotografie… Wydawnictwo @polskienagrania świętuje wznowieniem albumu winylowego „Za każdy uśmiech” z płytą w pięknym kolorze niebieskim. 

Córka Anny Jantar jest zachwycona pięknym wydaniem albumu i wspomina o przykrym incydencie:

Zarazem mam nadzieję, że zignorują nowe wydawnictwo MTJ, na którym grafik wyszparował głowę mojej mamy deformując jej kształt. To wydawnictwo powstało bez mojej wiedzy. 

Mamo żyj wiecznie w naszych sercach!!! - zakończyła Kukulska.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze