Była prezenterka TVP wyznaje: Nie stać nas na willę w Konstancinie [ZDJĘCIA]

2018-04-26 6:45 DD

Po dziesięciu latach mieszkania w luksusowej willi w podwarszawskim Konstancinie Bogumiła Wander (75 l.) i jej mąż, słynny żeglarz Krzysztof Baranowski (80 l.), zdecydowali się sprzedać posiadłość. Wszystko przez to, że - jak twierdzą - są zbyt biedni. - Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie tego domu - żali się Baranowski.

Dom pod Warszawą był spełnieniem ich marzeń. Oboje wcześniej mieli już swoje domy, ale w żadnym nie chcieli budować wspólnej przyszłości. Kiedy znaleźli odpowiednią działkę, okazało się, że nie stać ich na rozpoczęcie budowy. Teren był nieużywany przez dwa lata. - Wzięliśmy kredyt, córka Krzysztofa pożyczyła nam pieniądze, dzięki którym powstał stan surowy. Wykończenie domu trwało ponad rok - wspomina Bogumiła Wander. Z czasem okazało się, że utrzymanie prawie 300-metrowego domu nie jest takie łatwe. - Nasze dwie emerytury nie wystarczają na utrzymanie tego domu. Można powiedzieć, że jestem bankrutem. Co z tego, że dwukrotnie sam przepłynąłem świat? Teraz kolega kończy drugi rejs, więc nie będę jedyny w Polsce. Ponadto te żaglowce, które w życiu zbudowałem, jakby się ode mnie oddaliły - żali się Krzysztof Baranowski w wywiadzie.

Para sprzedała już samochód, by mieć na bieżące wydatki. Było to jednak chwilowe rozwiązanie. Zgodnie stwierdzili więc, że czas sprzedać willę i przenieść się do mieszkania w stolicy. - Uzgodniliśmy mniej więcej 80 m, a nie 280 jak teraz. No i wreszcie centrum Warszawy, jak najbliżej rodziny. To jest rewolucja w naszym życiu, ale musimy przez to przejść. Im szybciej się to stanie, tym lepiej - mówią zgodnie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze