Bogumiła Wander w żałobie. Tragiczne wiadomości, nie żyje Włodzimierz Wander

2020-11-30 13:12 sylwiab
Włodzimierz Wander nie żyje
Autor: Tricolors/East News Włodzimierz Wander nie żyje

Bogumiła Wander (77 l.) legendarna prezenterka TVP pogrążyła się w żałobie. Córka Włodzimierza Wandera przekazała właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych tragiczne wiadomości. Legendarny muzyk zmarł wczoraj nad ranem, a okoliczności jego śmierci są wyjątkowo smutne.

Bogumiła Wander od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku w Konstancinie pod Warszawą i nie może zobaczyć się nawet z mężem. Legenda TVP zmaga się z Alzheimerem, a los jej nie oszczędza, bo właśnie umarł jej brat, Włodzimierz Wander.

ZOBACZ TEŻ: Jego żona nie zniesie tych wiadomości?! Do sieci trafiły zdjęcia wszystkich dzieci Marcina Mroczka

Bogumiła Wander w żałobie. Nie żyje Włodzimierz Wander

Brat Bogumiły Wander był wybitnym muzykiem, kompozytorem i artystą. O jego śmierci poinformowała jego córka, Dominika Wikrent, która opiekowała się schorowanym ojcem do końca jego dni. Włodzimierz Wander zmarł 29 listopada w Chicago. 

- Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband. Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny... Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. Więcej wspomnień zamieszczę później. Dziękuję z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty - przekazała córka Włodzimierza Wandera.

NIE PRZEGAP: Tego w TVP nie pokazali! Wiemy, co powiedziały Roksana Węgiel i Viki Gabor po tym, jak Ala Tracz przegrała Eurowizję!

Włodzimierz Wander podobnie jak jego siostra, Bogumiła Wander, od wielu lat zmagał się z chorobą Alzheimera. W swoich ostatnich chwilach wymagał całodobowej opieki. W przeszłości Włodzimierz Wander z zespołami takimi jak: Niebiesko Czarni, Polanie, a w ostatnich latach Wanderpol/Wanderband. W latach 70. przeprowadził się do Chicago, gdzie otworzył Cardinal Club, który był uznawany za scenę polskiej muzyki w USA. W tym miejscu występowały tacy artyści, jak Krzysztof Krawczyk, Skaldowie, Stan Borys czy Czesław Niemen. 

Włodzimierz Wander ostatni koncert zagrał w 2013 roku. Zmarł w wieku 81 lat.

NIE PRZEGAP: Są najnowsze informacje o stanie Zygmunta Chajzera. Wiadomo już, jaką miał operację, naprawdę poważną!

Prezenterki TVN kontra prezenterki TVP
Najnowsze