Bronisław Cieślak nie żyje. Historia choroby Borewicza z "07 zgłoś się". Zaczęło się w 2017 roku

2021-05-02 13:15 Michał Michalak
Bronisław Cieślak nie żyje. Bohater 07 zgłoś się zmagał się z chorobą
Autor: AKPA Bronisław Cieślak nie żyje. Słynny porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się" zmarł w niedzielę 2 maja w wieku 77 lat. Aktor, dziennikarz i były polityk SLD od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową

Bronisław Cieślak nie żyje. Słynny porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się" zmarł w niedzielę 2 maja w wieku 77 lat. Aktor, dziennikarz i były polityk SLD od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. W 2017 r. zdiagnozowano u niego raka prostaty, po czym trafił do Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie w lutym 2018 r. przeszedł operację. Bronisław Cieślak szczerze opowiadał o swojej chorobie.

Bronisław Cieślak nie żyje. Na co zmarł bohater serialu "07 zgłoś się"?

Bronisław Cieślak nie żyje. Zmarł w Krakowie w wieku 77 lat po długiej walce z chorobą nowotworową. U odtwórcy roli porucznika Borewicza z serialu "07 zgłoś się" w 2017 r. wykryto raka prostaty. W lutym 2018 r. aktor, dziennikarz i były polityk SLD przeszedł w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie operację, którą przeprowadził profesor Piotr Chłosta.

- Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz ciesze się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną. Czuję się świetnie i patrze, jak żona kosi trawę. Właściwie powinienem zabrać jej tę kosiarkę, ale udzielam wywiadu - mówił w październiku 2019 r. "Super Expressowi".

Czytaj też: Bronisław Cieślak nie żyje. Gwiazdor "07 zgłoś się" był też politykiem. Pełnił ważną funkcję w SLD

Bronisław Cieślak odzyskał część sił i jeszcze w na początku ub.r. był dobrej myśli odnośnie walki z chorobą. "Czuję się dobrze, łykam pigułki, których nazwy nic państwu nie powiedzą, i żyję spokojnym rytmem. Praca? Nic z tych rzeczy" - mówił, dodając, że znacznie zwolnił tempo i żyje spokojnie u boku żony w ich domu pod rodzinnym Krakowem.

Czytaj też: Bronisław Cieślak kilka lat przed śmiercią wyjawił prawdę o swoim ojcostwie. To był totalny szok!

Bronisław Cieślak nie żyje. Wspominamy najlepsze sceny aktora
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze